F1.sk F1.sk

Súperov prekvapil výkonnostný pokrok Renaultu
zdroj: Renault Sport F1

Súperov prekvapil výkonnostný pokrok Renaultu

Renault obsadil v minulom roku deviate miesto konštruktérskeho poradia, v tejto sezóne je po troch podujatiach ôsmy. Z hľadiska čistého výkonu to však vyzerá omnoho lepšie a dá sa predpokladať, že stajňa bude napredovať. K Nicovi Hülkenbergovi sa však svojimi výkonmi musí pridať aj Jolyon Palmer, avšak treba povedať, že aj od Hulka sa azda čakalo o niečo viac.

Renault doposiaľ ukazuje silu len v kvalifikáciách, no v pretekoch dopláca na prílišné opotrebenie pneumatík. Na tejto veci je potrebné zapracovať a ak sa to podarí, nemusí byť vylúčený ani útok na aktuálne štvrtú Force Indiu či piaty Williams.

"Renault odviedol počas zimy fantastickú prácu," uznal šéf Force Indie Bob Fernley v rozhovore pre Motorsport.com. "Odviedli omnoho lepšiu robotu, ako som si myslel. Pred začiatkom testov som predpokladal, že sa zapojíme do bitky štyroch tímov s Williamsom, Toro Rosso a s McLarenom. McLaren sa tam napokon nedostal, ale nahradil ich Renault. Mám pocit, že takto to bude pokračovať počas celej sezóny."

"Momentálne to vyzerá pomerne vzrušujúco. Na čele sa bijú dva tímy a o štvrté miesto sa pobijú ďalšie štyri. Nuž a Red Bull je niekde medzi tým," skonštatoval Brit, ktorý možno tak trochu pozabudol na Haas. Aj ten by sa chcel v tejto bitke prihlásiť o slovo.

Renault zatiaľ predvádza veľmi dobrú kvalifikačnú formu a Nico Hülkenberg bol po sobote v Číne i v Bahrajne siedmy. Potom to však s pneumatikami nie je celkom ružové a situácia tohto zoskupenia tak trochu pripomína situáciu Mercedesu - aj keď o nejaký ten výkonnostný stupienok nižšie.

"Vyzerá to tak, že Renault má pri krátkej jazde niečo navyše," zamyslel sa pretekár Toro Rosso Carlos Sainz. "Pri dlhej jazde sme na tom už podobne. V spolupráci s pneumatikami sme v tomto roku veľmi dobrí, čo nás prekvapilo. V Číne i v Austrálii sme k ním boli mimoriadne jemní, takže možno ide práve o to. Renault však so svojim autom rozhodne spravil obrovský pokrok. Na dátach to vidíme celkom jasne."

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk