F1.sk F1.sk

Billy Monger sa prebral: Uvažuje o tom, ako bude spojku ovládať rukou
zdroj: twitter.com/BillyMonger

Billy Monger sa prebral: Uvažuje o tom, ako bude spojku ovládať rukou

Jednou z hlavných tém médií venujúcich sa motoršportu je v týchto dňoch zdravotný stav Billyho Mongera. Len sedemnásťročný pretekár v nedeľu ťažko havaroval počas pretekov britskej F4 na Donington Parku a bohužiaľ prišiel o obe nohy. Vo štvrtok sme sa dozvedeli aspoň malé pozitívum: prebral sa z umelého spánku a komunikuje.

"Máme niekoľko skutočných pozitív," povedal šéf jeho tímu JHR Developments Steven Hunter pre Autosport. "Billy dýcha sám a do istej miery aj rozpráva. O svojich zraneniach už vie. Celú situáciu vníma pozitívne. Sedel tam a premýšľal o tom, ako bude mať spojku na volante a ako ju bude ovládať rukami. Toto je Billy. Čaká ho však dlhá, veľmi dlhá cesta. Čakajú ho ťažké chvíle, ale som si istý, že vďaka svojej povahe sa z toho dostane."

Medzitým sme vás informovali už aj o založení fondu na jeho podporu. Cieľom bolo vyzbierať 260 000 libier, ale do týchto chvíľ sa podarilo nahromadiť už takmer dvojnásobok! Akciu vehementne propagoval napríklad Jenson Button, ktorý prispel sumou 15 000 libier, neskôr pridal rovnakú čiastku aj Max Verstappen. Najštedrejší však bol bývalý Mongerov súper Devlin DeFrancesco so sumou 26 000 libier, čo je rovná desatina pôvodne požadovanej sumy! Štedrých 10 000 libier vytiahol pretekár rely Steve Perez, ktorého syn Seb takisto jazdí za tím JHR.

Billy Monger
@BillyMonger / Twitter

"Jenson nám priamo zavolal. Ako prvý," priznal Hunter. "Za podporu a vklad sa mu môžem len poďakovať. A rovnako aj ostatným, ktorí zazdieľali informácie o našej zbierke ako Felipe Massa, Lewis Hamilton či Chip Ganassi. Cieľ sme tak stanovili preto, lebo také sumy som na internete videl za protézy. Ale s rehabilitáciou to ďaleko prekročíme."

Podpora celej motoristickej komunity je napokon až dojímavá a kompetentní si ju nevedia vynachváliť. "Je jedno, na akej úrovni pôsobíte, ale všetci predsa robíme to isté - pokúšame sa vyhrať. Takouto obrovskou úrovňou podpory som ohromený, aj keď musím uznať, že nie prekvapený," dodal Steven Hunter.

Najnovšie z kategórie: Ostatné série

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk