F1.sk F1.sk

Z návratu Turecka vraj nič nebude, bola to len Erdoganova kampaň
zdroj: Pirelli

Z návratu Turecka vraj nič nebude, bola to len Erdoganova kampaň

Len pred niekoľkými dňami sme vás informovali o tom, že do kalendára Formuly 1 by sa mala vrátiť Veľká cena Turecka. Internet totiž "dal" fotografie prezidenta Recepa Erdogana rokujúceho s Chasom Careym a turecké automobilové zdroje vzápätí potvrdili, že všetko je v zásade dohodnuté. Ibaže realita môže byť celkom iná.

Auto Motor und Sport pripomenul vyjadrenie nového šéfa F1 Rossa Brawna, ktorého kolega Chase Carey sa vraj stal obeťou Erdoganovej kampane pred referendom. Informáciu vraj pustil von zámerne, aby si tak na poslednú chvíľu prihrial polievočku.

"S Veľkou cenou Turecka sa zatiaľ neráta," píše Auto Motor und Sport. "V roku 2018 budeme mať 21 podujatí. Malajzia vyletí a Francúzsko sa vráti. No a Hockenheim si naplní posledný rok zmluvy."

Podobne to vidí aj uznávaný novinár Joe Saward. Tretí z lídrov F1 Sean Bratches podľa neho povedal, že "viedol rozhovory s tridsiatimi promotérmi, ktorí by v budúcnosti chceli organizovať preteky F1."

Okrem toho nadobudol pocit, že ľudia z F1 vôbec neboli potešení Erdoganovým počinom týkajúcim sa uverejnenia fotografií. "Stalo sa tak len niekoľko dní pred tesným referendom, ktoré malo Erdoganovi dať väčšiu moc a rátal sa každý hlas."

Recep Erdogan napokon pre svoje návrhy získal 51,2 percenta hlasov, takže bol spokojný a tým pádom sa možno jeho "snahy" o návrat Formuly 1 aj skončili. Ale nepredbiehajme, pretože nič nie je isté.

Auto Motor und Sport okrem toho priniesol aj ďalšiu informáciu z prostredia Liberty Media. Noví majitelia športu sa vraj postarajú o to, aby neprichádzalo k nepríjemným termínovým kolíziám tak, ako sme to zažili v minulých rokoch.

Veľká cena Veľkej Británie by sa nemala konať naraz s finále Wimbledonu, Veľká cena Austrálie by zasa nemala kolidovať s prvým kolom tamojšej futbalovej AFL, Monako by sa nemalo konať naraz s Indy 500 či s 24-hodinovkou na Nürburgringu. Zariadiť to všetko však vôbec nebude jednoduché, pretože celosvetový športový kalendár je poriadne nabitý.

Najnovšie z kategórie: Liberty Media

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk