F1.sk F1.sk

Kubica sa vrátil do monopostu. Prvé jazdy naznačili, že to pôjde
zdroj: Sahara Force India

Kubica sa vrátil do monopostu. Prvé jazdy naznačili, že to pôjde

Z pohľadu Roberta Kubicu bola streda veľmi dôležitým dňom. Bývalý pretekár Formuly 1 sa po vyše šiestich rokoch od svojej nehody v rely vrátil do monopostu a s autom GP3 odjazdil na talianskom okruhu Franciacorta vyše 70 kôl.

"Vrátil som sa do vody, v ktorej som plával mnoho rokov a musím povedať, že pocity sú skvelé," cituje Kubicove slová Autosport. "Bol som prekvapený, pretože po takej dlhej dobe sa mi súhra s asfaltom a všetky pocity rýchlo vrátili."

"Ale pochopiteľne, že existuje mnoho vecí, ktoré by som vedel robiť aj lepšie. Z fyzického hľadiska a prípravy je čo zlepšovať, ale moje limity sú nastavené celkom dobre. Testy som absolvoval v náročných podmienkach, okruh Franciacorta vám dá zabrať a monopost GP3 navyše nemá posilňovač riadenia. Som však rád, že som dostal túto šancu," hovorí ďalej Poliak.

Kubica naposledy sedel v monoposte ešte počas predsezónnych testov v prvých dňoch roku 2011. Vo Valencii bol najrýchlejší spomedzi všetkých, ibaže o niekoľko dní na to absolvoval smutne preslávené podujatie rely, pri ktorom sa ťažko zranil. 

Pravú ruku si poškodil natoľko, že do dnešných dní v nej nemá úplný cit a ovládanie monopostu bolo pre neho vzhľadom na stiesnené podmienky v kokpite nepredstaviteľné. Teraz sa však zdá, že by to už pomaly mohlo ísť.

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk