F1.sk F1.sk

McLaren odviedol v stredu kus dobrej roboty, zažil najlepší deň sezóny
zdroj: McLaren

McLaren odviedol v stredu kus dobrej roboty, zažil najlepší deň sezóny

O McLarene zväčša prinášame len negatívne správy, ibaže streda taká rozhodne nebola. Počas druhého dňa testov v Bahrajne monopost MCL32 akoby začal vstávať z mŕtvych a Stoffel Vandoorne s ním dosiahol štvrtý najrýchlejší čas. Rýchlosť počas testov pochopiteľne nie je najdôležitejšia, ale potešiteľná musí byť aspoň skutočnosť, že odjazdil 81 kôl. Verte či nie, ale je to viac, ako zvládol počas úvodných troch veľkých cien dokopy.

"Bol to asi náš najlepší deň doterajšieho priebehu sezóny," povedal Vandoorne. "Vôbec prvý deň, počas ktorého sme nemali žiadne veľké problémy a mohli sme sa venovať nášmu programu. Mám pocit, že sme zvládli úplne všetko, čo sme chceli a venovali sme sa nastaveniu, čo nám počas testov v Barcelone nebolo dopriate."

"Pre náš tím to pritom neboli jednoduché dni. Dva víkendy po sebe sme súťažili a po veľkom množstve problémov sme dorazili na tieto testy. Naši ľudia pracovali naplno a bez prestávky. Odviedli veľmi dobrú prácu a auto po problémoch vždy dokázali poslať späť na trať. Teraz to bol fakt dobrý deň, ale my by sme nutne potrebovali, aby bol takýto dobrý každý jeden. Nevieme však garantovať, že to takto dopadne aj pri najbližších jazdách," skonštatoval Belgičan.

Stoffel Vandoorne
McLaren

Pretekársky šéf McLarenu Éric Boullier v stredu večer zdôraznil, že z hľadiska spoľahlivosti fungovalo všetko "perfektne" a jeho tím mohol pracovať na nastavení auta. "Absolvovali sme fakt poriadne testy a z každej príležitosti, ktorú sme na trati mali, sme dostali maximum. Všetko prebehlo podľa plánu, testovali sme, absolvovali sme porovnávacie jazdy a som veľmi spokojný."

"Ibaže keď odrazu jazdíte bez akýchkoľvek problémov, tak je ešte ťažšie pochopiť problémy z predchádzajúcich dní," pokračoval Boullier. "V Honde však tvrdo pracujú na tom, aby identifikovali slabé miesta. Počas posledného dňa jázd sme toho odjazdili veľa a musím povedať, že to prišlo v správny čas. Teraz sa do našej továrne vrátime s ešte väčšou motiváciou a chuťou napredovať. Musíme sa pozrieť na dáta a pripraviť sa na Soči, kde nás určite čaká ďalší ťažký víkend."

Satoši Nakamura z Hondy potvrdil, že jeho inžinieri prijali protiopatrenia proti tomu, aby sa problémy s MGU-H už neopakovali. "Nuž a myslíme si, že stredajšími jazdami sme potvrdili správnosť nášho smerovania," vyjadril sa. "Okrem toho sme dosiahli pokroky aj z hľadiska pohonnej jednotky ako celku, dopracovali sme sa k lepším jazdným vlastnostiam a redukovali sme vibrácie."

Stoffel Vandoorne
McLaren

"Aj keď na našich konkurentov z hľadiska výkonu naďalej strácame, sme presvedčení o tom, že sa uberáme správnym smerom. Vieme, že naša pohonná jednotka naďalej má väčší potenciál a vďaka využitiu informácií nazbieraných počas týchto testov budeme pokračovať vo vývoji, ktorým by sme sa mohli našim súperom čo najskôr priblížiť," dodal Nakamura.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk