F1.sk F1.sk

Vettel: Najlepšie víťazstvo je to budúce!
zdroj: Pirelli

Vettel: Najlepšie víťazstvo je to budúce!

Za nami sú tri podujatia aktuálnej sezóny, z ktorých Sebastian Vettel vyhral dve. Následne však neoddychoval a zúčastnil sa oboch testovacích dní v bahrajnskom Sachíre. V utorok preveroval pneumatiky Pirelli pre budúci rok, v stredu absolvoval klasické testy. V oboch prípadoch sedel v tohtoročnom stroji SF70H, s ktorým odjazdil takmer 200 kôl.

Vyzerá to tak, že Ginu si obľúbil. Vychádza s ňou lepšie ako s Margheritou či Evou. "Neviem či je z nich Gina najkrajšia, ale s určitosťou môžem povedať, že je veľmi rýchla," skonštatoval pretekár Ferrari. "A to si myslíme, že z nej dokážeme dostať ešte omnoho viac."

Vyše 1 000 ďalších kilometrov by Vettelovi rozhodne malo pomôcť. Po podujatiach v Číne a v Bahrajne by si určite vedel nájsť aj program s rodinou, ale v dôležitých chvíľach uprednostnil svoju pretekársku rodinu: "Je dôležité starať sa aj o úlohy týkajúce sa Pirelli. A okrem toho... jazdím fakt rád."

Vettel svojimi výkonmi zobudil tifosi a teší ho to. "Chápem, že v tejto fáze, keď to ide dobre, ukazujú celý svoj entuziazmus," usmial sa. "Je to celkom normálne a vidíme to napríklad aj vo futbale. Keď klub víťazí, fanúšikovia sú šťastní. Inak by boli nepokojní a hnevali by sa."

Zaujímavá odpoveď prišla po otázke, ktoré víťazstvo bolo lepšie: austrálske alebo bahrajnské? "Najlepšie víťazstvo je to budúce!" odvetil Sebastian Vettel mysliac určite na blížiacu sa Veľkú cenu Ruska. Tam však môže byť omnoho chladnejšie ako teraz v Bahrajne, pretože Soči zasiahla podobná vlna studeného počasia ako strednú Európu: "Toho sa však nebojím, veď aj v Číne bolo chladno."

"Ide nám o to, aby sme našich súperov dostávali pod tlak. Hamiltona a aj všetkých ostatných. Ferrari malo doposiaľ i ukážkovú stratégiu. Aj naďalej však musíme ostať koncentrovaní na našu prácu," skonštatoval Vettel.

A čo tá egyptská chôdza, ktorú sme videli po víťazstvách? Má nejaký hlbší význam? "Spravil som to z čistej radosti, nemá to žiadne hlbšie vysvetlenie," odpovedal Sebastian Vettel. "Nie som veľmi dobrý tanečník, ale keď v tom budem pokračovať a ľudia sa aspoň trochu zabavia, tak je to fajn, nie?"

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk