F1.sk F1.sk

Snaha pomôcť Billymu Mongerovi spojila všetkých, Button venoval 15 000 libier
zdroj: Billy Monger / Twitter

Snaha pomôcť Billymu Mongerovi spojila všetkých, Button venoval 15 000 libier

Smutná udalosť týkajúca sa mladého pretekára britskej F4 Billyho Mongera neuveriteľným spôsobom spojila svet motoršportu. V stredu podvečer bola spustená zbierka, ktorá mala nahromadiť peniaze potrebné na zabezpečenie ďalšieho priebehu liečebného procesu.

Keď sme vás o tom informovali o piatej hodine večer, nebolo na účte skoro nič. Cieľovú sumu stanovenú na 260 000 libier sa však podarilo vyzbierať v priebehu niekoľkých hodín a vo štvrtok ráno sme sa priblížili k hranici 350 000.

Osud sedemnásťročného chlapca, ktorý pri nedeľnej nehode na Donington Parku prišiel o obe nohy, spojil doslova všetkých, čo majú s motoristickým športom niečo spoločné. Odkaz na zbierku zdieľali na sociálnych sieťach aj Lewis Hamilton, Felipe Massa, Sergio Pérez, Jolyon Palmer, Esteban Ocon, Pascal Wehrlein či Marcus Ericsson.

Spomedzi ďalších známych mien to boli Mark Webber, Martin Brundle, Johnny Herbert, Nick Heidfeld, Paul di Resta, Max Chilton, Jean-Éric Vergne, Gary Paffett, Alfonso Celis, Anthony Davidson, Pierre Gasly, Felipe Nasr a ďalší a ďalší.

Neuveriteľné bolo hlavne gesto Jensona Buttona, ktorý prispel sumou 15 000 libier. Na svojom Instagrame uverejnil aj odkaz: "Tento chlapec potrebuje našu pomoc, takže prosím prispejte. Spravím všetko preto, aby som mu nejako pomohol. Peniaze budú použité na dotovanie starostlivosti, liečby a terapií, ktoré bude Billy v blízkej budúcnosti potrebovať..."

príspevok Jensona Buttona
https://www.justgiving.com/crowdfunding/billymonger23

Pridali sa aj tímy Mercedes, Williams, Force India, McLaren či Sauber, zbierku podporili azda všetci novinári či televízni redaktori, ktorí pôsobia v prostredí F1, zdieľaním pomohol dokonca aj oficiálny účet Veľkej ceny Kanady či Pretekov šampiónov.

Z americkej pôdy sa ohlásili aj Dario Franchitti či Chip Ganassi, finančne prispeli AJ Allmendinger z NASCAR, Martin Tomczyk z DTM, mladý Enzo Fittipaldi a neuveriteľných 26 000 libier venoval kanadský junior Devlin DeFrancesco.

Našli sme aj viacero odkazov spájajúcich osud Billyho Mongera s Alessandrom Zanardim, ktorý prišiel o nohy počas pretekov ChampCar v roku 2001 a ukázal, že ani v takom prípade sa netreba vzdávať. Pokračoval v aktívnom súťažení a neskôr získal aj niekoľko zlatých medailí z paralympiád. Je vzorom pre fanúšikov a športovcov celého sveta.

Britská F4 medzitým uverejnila aj ďalšie stanovisko, ktorým potvrdila, že "Billyho životné funkcie ukazujú vzostupnú tendenciu a všetko sa uberá správnym smerom." Naďalej je však v "kritickom", aj keď stabilizovanom stave. Po strate oboch nôh je udržiavaný v umelom spánku, z ktorého by mal byť prebudený v priebehu niekoľkých najbližších dní.

Billy Monger
@BillyMonger / Twitter

"Billyho rodina by sa chcela poďakovať za prvotriednu lekársku starostlivosť nemocnice v Nottinghame a túto príležitosť využiť aj na poďakovanie sa lekárskym tímom, maršálom, vyslobodzovaciemu tímu i členom leteckej záchrannej služby, ktorí preukázali skúsenú reakciu a odviedli veľa tvrdej práce," stojí v stanovisku na oficiálnej stránke britskej F4.

Dojímavý odkaz napokon uverejnila aj Billyho sestra Bonny Mongerová: "Je to absolútny bojovník. Ak to niekto môže zvládnuť, tak práve on. Môj brat je hviezda. Ľúbim ťa Bill. Forza Billy!"

Všetky informácie o prebiehajúcej zbierke nájdete TU!

Doplnené:

12.30 h - rovnakú sumu ako Jenson Button, teda 15 000 libier, venoval aj Max Verstappen!

Max Verstappen venoval 15 000 libier
https://www.justgiving.com/crowdfunding/BillyMonger23

Najnovšie z kategórie: Ostatné série

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk