F1.sk F1.sk

Ferrari v stredu pauzovalo aj kvôli výpadku elektriny
zdroj: Ferrari

Ferrari v stredu pauzovalo aj kvôli výpadku elektriny

Stredajší testovací program Ferrari bol dvakrát prerušený. Najskôr kvôli pravdepodobne hydraulickému problému a potom kvôli strate telemetrických dát. Ako sa neskôr ukázalo, pri druhom probléme išlo o výpadok elektriny v tímovej garáži. Vettel preto musel z auta vystúpiť a čakať.

"Bol to taký zmiešaný deň, nebolo to ideálne," povedal po ukončení programu. "Stratili sme veľa času. Najskôr sme mali problém s autom, ktorý sme dokázali napraviť, ale potom v našej garáži vypadla elektrina a mám pocit, že pri snahe o nápravu sme prišli približne o dve hodiny. Keď sme sa následne vrátili na trať, tak sme si vyskúšali ešte aspoň pár vecí."

"Včera to bolo s Antoniom (Giovinazzim, pozn. red.) dobré, zvládli sme väčšinu programu... dnes sme si pár vecí aspoň potvrdili. V ideálnom prípade by som toho rád odjazdil viac, ale fajn, že sme dali aspoň niekoľko kôl," skonštatoval Sebastian Vettel. "Podmienky na trati boli veľmi stabilné, aj keď vietor bol niekedy až príliš silný. Toto nám veci trochu sťažilo, ale počas súťažného víkendu to bolo podobné, takže je to fajn."

Dôležité je hlavne spoznávanie pneumatík a ich fungovania. Ferrari je v tomto smere dobré, ale nie dokonalé. "V tomto ohľade pomôže každé kolo. Tieto autá sú pre každého ešte nové a rovnako nové sú aj pneumatiky, takže pomôže fakt každé kolo."

Najrýchlejšie časy v testoch tradične nemá zmysel porovnávať, ale pre informáciu, Bottas mal pri svojom najlepšom kole supersofty a Vettel softy. 

"Neviem čo robili a čo testovali," reagoval Nemec. "Jazdili však celý deň. Popoludní, keď som sa vrátil do práce, som ich už veľmi nesledoval. Predtým aj trochu áno, ale nikdy neviete čo robia ostatní, takže poradie vo výsledkovej tabuľke je nepodstatné. S autom som však bol spokojný. Už počas víkendu sme mali dobrý balans a pochopiteľne sme si ho preniesli aj do týchto testov."

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk