Testy v Bahrajne ukončil najrýchlejším časom Bottas
zdroj foto: Mercedes

Testy v Bahrajne ukončil najrýchlejším časom Bottas

Ladislav Király
19.4.2017

Streda bola druhým a zároveň posledným dňom testov na okruhu Sachír v Bahrajne. Najrýchlejší čas spomedzi všetkých jazdcov zaznamenal Valtteri Bottas z Mercedesu, ktorý bol so 143 odjazdenými kolami súčasne aj najaktívnejším jednotlivcom.

Druhý Sebastian Vettel mal predpoludním technické problémy - podľa prvých informácií išlo o hydrauliku - a mnoho hodín strávil v garáži. Mechanici Ferrari sa museli poriadne zapotiť, ale úradujúci líder majstrovského poradia sa poobede predsa len vrátil na trať a solídne to "zachránil": celkovo odjazdil 64 kôl. To aj napriek ďalším problémom týkajúcich sa výpadku dátového toku a straty telemetrie, pre ktoré Vettel opäť čakal len v boxoch.

Tretí najrýchlejší bol Carlos Sainz zo Scuderie Toro Rosso, ktorý absolvoval 68 kôl a keď k tomu prirátame ďalších 60 v podaní jeho kolegu Daniila Kvjata, vyjde nám pre túto stajňu veľmi solídných 128 kôl. Najviac ich dala Force India - 155: o 85 sa postaral Esteban Ocon a o 70 Sergio Pérez.

Pochlapili sa konečne aj v McLarene; Stoffel Vandoorne zvládol 81 kôl a dosiahol štvrtý najrýchlejší čas, čo je z pohľadu tejto stajne takmer neuveriteľná vizitka. Pretekársky šéf tímu Éric Boullier bol mimoriadne spokojný a hovoril o "najlepšom dni" aktuálneho ročníka.


Niekoľko zaujímavostí z priebehu dňa sa dozviete v nižšie priložených správach z live rubriky PITSTOP.

Výsledky:

výsledky testov v Bahrajne 19apr2017
Motorsport.com

Pitstop
Štvrtok 07:35

Video: Sergej Sirotkin z Renaultu hodnotí svoj testovací deň.

Streda 19:24

Video: Stoffel Vandoorne sumarizuje testy v Bahrajne. Streda bola z pohľadu McLarenu dobrá!

Streda 19:12 Kevin Magnussen, Haas: "Dnes sme odjazdili dobré kolá, boli to dobré testy. Pre najbližšie preteky by sme mali priniesť zaujímavé veci. Časť dnešnej práce bola nadviazaním na včerajšok v podaní Romaina, ale robili sme aj nové veci. Bol to produktívny deň."
Streda 19:08 Mario Isola, Pirelli: "S týmito testami sme spokojní. Včera sme zvládli naplánovaný program s Ferrari a podarilo sa nám to napriek strate niekoľkých hodín, ktorú zapríčinil mechanický problém auta. Zástupcovia Ferrari i okruhu boli veľmi nápomocní a umožnili nám jazdiť aj o tri hodiny dlhšie, takže sme všetko ukončili. Sebastian Vettel zvládol 130 kôl a otestoval rôzne potenciálne riešenia pre budúci rok. Tunajší bahrajnský okruh je pre takéto testy veľmi dobrý. Dáta rozanalyzujeme doma v Miláne a na základe nich zorganizujeme 16. a 17. mája ďalší vývojový test v Barcelone."
Streda 19:02 Pierre Gasly, Red Bull: "Bolo skvelé, že som opäť mohol byť v aute F1. Ráno som mal poriadne hustý program, ktorý bol zameraný hlavne na doháňanie včera strateného času. Absolvovali sme množstvo aerodynamických testov a aj niekoľko dlhších jázd, takže sme toho ráno zvládli veľa. Potom sme bohužiaľ mali mechanický problém, ktorý nás odstavil a kvôli ktorému sme vynechali aj časť popoludnia. Inak to bola mega skúsenosť. Teraz už mierim do Japonska na prvé preteky série Super Formula. Veľmi sa na to teším."
Streda 18:36 Gary Paffett, Williams: "Už je to chvíľa, čo som s monopostom F1 absolvoval takéto testy! Bolo fajn byť späť v aute, fakt fajn. Tohtoročné stroje majú silnejší prítlak a pneumatiky ponúkajú lepší grip, veľmi dobre sa s tým jazdí."
Streda 18:29 Valtteri Bottas, Mercedes: "Dnešný deň bol veľmi dobrý, odjazdili sme toho mimoriadne veľa. Celý deň sme sa koncentrovali na tempo pri dlhej jazde, s čím sme mali v nedeľu v porovnaní s Ferrari tak trochu problém. Absolvovali sme zaujímavé testy a pokúsili sme sa jednak predĺžiť životnosť pneumatík a jednak zlepšiť súťažné tempo. Dnes máme veľa dát na analýzu. Naučil som sa aj pár zaujímavých trikov."
Streda 18:27 Carlos Sainz, Toro Rosso: "Mali sme dva čisté testovacie dni, počas ktorých sme mohli otestovať mnoho rôznych súčiastok. Práve toto sme potrebovali. Mám veľmi dobrý pocit, naučili sme sa množstvo vecí."
Streda 18:26 Daniil Kvjat, Toro Rosso: "Tak pre mňa, ako aj pre tím, to boli veľmi produktívne testy. K dispozícii som mal len polovicu dňa, ale odjazdili sme množstvo kôl. Môžeme byť teda spokojní. Všetko bolo veľmi pozitívne a auto spoľahlivé. Máme množstvo dát, ktorými si môžeme prejsť. Využijeme ich v príprave na moje domáce preteky v Rusku i na zvyšné blížiace sa podujatia."
Streda 18:24 Pascal Wehrlein, Sauber: "Boli to veľmi pozitívne testy a som mimoriadne spokojný s tým, ako to dnes prebehlo. S autom som nazbieral ďalšie skúsenosti a rovnako aj z hľadiska spolupráce s tímom. Našim programom sme prešli bez akýchkoľvek problémov a naučili sme sa nové veci o nastavení. Teraz sa už teším na pár dní voľna a neviem sa dočkať ďalších pretekov v Soči."
Streda 18:19

V Bahrajne sa už zotmelo. Púštne dobrodružstvo Formuly 1 sa pomaly končí. Tí, ktorí cestujú do strednej Európy, si budú musieť rýchlo zvykať na celkom iný ráz počasia.

Streda 17:41

Śéf McLarenu Éric Boullier sa prišiel poďakovať členom svojho tímu.

Streda 17:38

Okruh v Bahrajne sa pomaly vyprázdni, tímy sa poberú do svojich sídel, resp. do ruského Soči.

Streda 17:14

Video: Takto ukončil svoj testovací deň Sergej Sirotkin.

Streda 16:58

Predstavitelia Mercedesu takto pochválili Valtteriho Bottasa, ktorý dnes v Bahrajne odjazdil 143 kôl. Vraj je to stroj.

Streda 15:28

Video: Prejazd Sergia Péreza po bahrajnskej rovinke.

Streda 14:49

Video: Renault trénuje zastávky v boxoch.

Streda 14:30

V tíme Sauber sú už takto pekne pobalení. Čakajú na ukončenie testovacieho dňa a potom sa materiál vyberie na cestu do ruského Soči.

Streda 14:15

Aktuálny pohľad na výsledkovú tabuľku z testov ukazuje, že Valtteri Bottas už odjazdil viac ako 100 kôl. Sebastian Vettel je naopak ešte len na dvadsiatich - jeho auto malo problémy a dlhší čas len čakal v garáži.

Streda 13:41

O jedny z dnešných červených vlajok sa postaral Mercedes. Valtteri Bottas mal problém s riadením a ostal stáť na trati.

Streda 13:33

V McLarene-Honda dnes vládne spokojnosť. Za prvú časť dňa odjazdil Stoffel Vandoorne 56 kôl, čo je z pohľadu tohto tímu doslova raritná vizitka. Neskôr by mali nasledovať testy nových súčiastok.

Streda 11:33

Video: Pohľad z tribúny na jazdy Estebana Ocona.

Streda 11:25

Ako ukazuje priebežná výsledková tabuľka, Valtteri Bottas stihol odjazdiť už 66 kôl.

Streda 11:08

Williams prezradil, že časť tejto výbavy poputuje domov do Grove, časť do ruského Soči.

Streda 10:41

McLaren takto radostne zvestoval pokorenie 30 kôl. Dokedy to vydrží?

Streda 10:23

Aktuálny pohľad na priebežné výsledky dnešných testov.

Streda 10:19

Gary Paffett je z testovacích povinností celkom PAF.

Streda 10:17

Carlos Sainz, ktorý do auta zasadne až popoludní, zatiaľ absolvuje mediálne povinnosti.

Streda 10:17

Video: Výmena nosovej časti Mercedesu.

Streda 08:27

Video: V monoposte Renaultu dnes sedí Sergej Sirotkin.

Streda 08:22

Na Bottasovom monoposte vidíme aj aerodynamické senzory, takže Mercedes dnešný deň začne zberom dát.

Streda 08:22

Video: Valtteri Bottas začína svoj testovací deň.

Streda 08:10

McLaren dnes nasadil Stoffela Vandoorna. Bude z toho viac ako včerajších 17 kôl Olivera Turveyho?

Streda 08:09

Video: Testy sa nám už začali, takto vyšiel z garáže Daniil Kvjat.

Streda 07:27

V Bahrajne sa onedlho začne druhý a zároveň posledný den tohtotýždňových testov.

19.4.2017
Odporúčame ti