F1.sk F1.sk

Testy v Bahrajne ukončil najrýchlejším časom Bottas
zdroj: Mercedes

Testy v Bahrajne ukončil najrýchlejším časom Bottas

Streda bola druhým a zároveň posledným dňom testov na okruhu Sachír v Bahrajne. Najrýchlejší čas spomedzi všetkých jazdcov zaznamenal Valtteri Bottas z Mercedesu, ktorý bol so 143 odjazdenými kolami súčasne aj najaktívnejším jednotlivcom.

Druhý Sebastian Vettel mal predpoludním technické problémy - podľa prvých informácií išlo o hydrauliku - a mnoho hodín strávil v garáži. Mechanici Ferrari sa museli poriadne zapotiť, ale úradujúci líder majstrovského poradia sa poobede predsa len vrátil na trať a solídne to "zachránil": celkovo odjazdil 64 kôl. To aj napriek ďalším problémom týkajúcich sa výpadku dátového toku a straty telemetrie, pre ktoré Vettel opäť čakal len v boxoch.

Tretí najrýchlejší bol Carlos Sainz zo Scuderie Toro Rosso, ktorý absolvoval 68 kôl a keď k tomu prirátame ďalších 60 v podaní jeho kolegu Daniila Kvjata, vyjde nám pre túto stajňu veľmi solídných 128 kôl. Najviac ich dala Force India - 155: o 85 sa postaral Esteban Ocon a o 70 Sergio Pérez.

Pochlapili sa konečne aj v McLarene; Stoffel Vandoorne zvládol 81 kôl a dosiahol štvrtý najrýchlejší čas, čo je z pohľadu tejto stajne takmer neuveriteľná vizitka. Pretekársky šéf tímu Éric Boullier bol mimoriadne spokojný a hovoril o "najlepšom dni" aktuálneho ročníka.


Niekoľko zaujímavostí z priebehu dňa sa dozviete v nižšie priložených správach z live rubriky PITSTOP.

Výsledky:

výsledky testov v Bahrajne 19apr2017
Motorsport.com

Video: Sergej Sirotkin z Renaultu hodnotí svoj testovací deň.

Video: Stoffel Vandoorne sumarizuje testy v Bahrajne. Streda bola z pohľadu McLarenu dobrá!

Kevin Magnussen, Haas: "Dnes sme odjazdili dobré kolá, boli to dobré testy. Pre najbližšie preteky by sme mali priniesť zaujímavé veci. Časť dnešnej práce bola nadviazaním na včerajšok v podaní Romaina, ale robili sme aj nové veci. Bol to produktívny deň."

Mario Isola, Pirelli: "S týmito testami sme spokojní. Včera sme zvládli naplánovaný program s Ferrari a podarilo sa nám to napriek strate niekoľkých hodín, ktorú zapríčinil mechanický problém auta. Zástupcovia Ferrari i okruhu boli veľmi nápomocní a umožnili nám jazdiť aj o tri hodiny dlhšie, takže sme všetko ukončili. Sebastian Vettel zvládol 130 kôl a otestoval rôzne potenciálne riešenia pre budúci rok. Tunajší bahrajnský okruh je pre takéto testy veľmi dobrý. Dáta rozanalyzujeme doma v Miláne a na základe nich zorganizujeme 16. a 17. mája ďalší vývojový test v Barcelone."

Pierre Gasly, Red Bull: "Bolo skvelé, že som opäť mohol byť v aute F1. Ráno som mal poriadne hustý program, ktorý bol zameraný hlavne na doháňanie včera strateného času. Absolvovali sme množstvo aerodynamických testov a aj niekoľko dlhších jázd, takže sme toho ráno zvládli veľa. Potom sme bohužiaľ mali mechanický problém, ktorý nás odstavil a kvôli ktorému sme vynechali aj časť popoludnia. Inak to bola mega skúsenosť. Teraz už mierim do Japonska na prvé preteky série Super Formula. Veľmi sa na to teším."

Gary Paffett, Williams: "Už je to chvíľa, čo som s monopostom F1 absolvoval takéto testy! Bolo fajn byť späť v aute, fakt fajn. Tohtoročné stroje majú silnejší prítlak a pneumatiky ponúkajú lepší grip, veľmi dobre sa s tým jazdí."

Valtteri Bottas, Mercedes: "Dnešný deň bol veľmi dobrý, odjazdili sme toho mimoriadne veľa. Celý deň sme sa koncentrovali na tempo pri dlhej jazde, s čím sme mali v nedeľu v porovnaní s Ferrari tak trochu problém. Absolvovali sme zaujímavé testy a pokúsili sme sa jednak predĺžiť životnosť pneumatík a jednak zlepšiť súťažné tempo. Dnes máme veľa dát na analýzu. Naučil som sa aj pár zaujímavých trikov."

Carlos Sainz, Toro Rosso: "Mali sme dva čisté testovacie dni, počas ktorých sme mohli otestovať mnoho rôznych súčiastok. Práve toto sme potrebovali. Mám veľmi dobrý pocit, naučili sme sa množstvo vecí."

Daniil Kvjat, Toro Rosso: "Tak pre mňa, ako aj pre tím, to boli veľmi produktívne testy. K dispozícii som mal len polovicu dňa, ale odjazdili sme množstvo kôl. Môžeme byť teda spokojní. Všetko bolo veľmi pozitívne a auto spoľahlivé. Máme množstvo dát, ktorými si môžeme prejsť. Využijeme ich v príprave na moje domáce preteky v Rusku i na zvyšné blížiace sa podujatia."

Pascal Wehrlein, Sauber: "Boli to veľmi pozitívne testy a som mimoriadne spokojný s tým, ako to dnes prebehlo. S autom som nazbieral ďalšie skúsenosti a rovnako aj z hľadiska spolupráce s tímom. Našim programom sme prešli bez akýchkoľvek problémov a naučili sme sa nové veci o nastavení. Teraz sa už teším na pár dní voľna a neviem sa dočkať ďalších pretekov v Soči."

V Bahrajne sa už zotmelo. Púštne dobrodružstvo Formuly 1 sa pomaly končí. Tí, ktorí cestujú do strednej Európy, si budú musieť rýchlo zvykať na celkom iný ráz počasia.

Śéf McLarenu Éric Boullier sa prišiel poďakovať členom svojho tímu.

V tíme Sauber sú už takto pekne pobalení. Čakajú na ukončenie testovacieho dňa a potom sa materiál vyberie na cestu do ruského Soči.

Aktuálny pohľad na výsledkovú tabuľku z testov ukazuje, že Valtteri Bottas už odjazdil viac ako 100 kôl. Sebastian Vettel je naopak ešte len na dvadsiatich - jeho auto malo problémy a dlhší čas len čakal v garáži.

V McLarene-Honda dnes vládne spokojnosť. Za prvú časť dňa odjazdil Stoffel Vandoorne 56 kôl, čo je z pohľadu tohto tímu doslova raritná vizitka. Neskôr by mali nasledovať testy nových súčiastok.

Ako ukazuje priebežná výsledková tabuľka, Valtteri Bottas stihol odjazdiť už 66 kôl.

Williams prezradil, že časť tejto výbavy poputuje domov do Grove, časť do ruského Soči.

McLaren takto radostne zvestoval pokorenie 30 kôl. Dokedy to vydrží?

McLaren dnes nasadil Stoffela Vandoorna. Bude z toho viac ako včerajších 17 kôl Olivera Turveyho?

Najnovšie z kategórie: Bahrajn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk