F1.sk F1.sk

Mladučký Billy Monger prišiel o nohy, bola spustená zbierka na jeho podporu
zdroj: @BillyMonger / Twitter

Mladučký Billy Monger prišiel o nohy, bola spustená zbierka na jeho podporu

V nedeľu popoludní sme vás informovali o mimoriadne ťažkej nehode, ktorá sa zrodila v britskej verzii Formuly 4. Sedemnásťročný Billy Monger v plnej rýchlosti vrazil do auta, ktoré stálo odstavené na kraji cesty a ktoré nemal šancu vidieť.

Vo vraku rozbitého stroja následne ostal takmer dve hodiny. Bol pri vedomí, no jeho vyslobodenie bolo veľmi komplikované a lekárske tímy na ňom pracovali tak, aby nespôsobili ešte väčšiu pohromu. Vrtuľník ho následne prepravil do nemocnice, ibaže okrem informácie o zlomenine nôh sme sa nič viac nedozvedeli.

Po niekoľkých dňoch bohužiaľ prišla veľmi smutná správa. "Kvôli utrpeným zraneniam a napriek všetkému úsiliu Billy bohužiaľ prišiel o spodné časti dolných končatín," stojí v texte crowdfundingovej zbierky, ktorá má za cieľ nahromadiť 260 000 libier potrebných na ďalšie liečenie. "Stojí pred obrovskou výzvou dať sa dokopy a vrátiť sa do plnohodnotného a aktívneho života."

"Potrebujeme vašu láskavosť a podporu, aby sme dali Billymu a jeho rodine najlepšie možné šance na boj so zraneniami, ktoré tak výrazne ovplyvnia jeho život," konštatuje stanovisko vyzývajúce k dobrovoľným príspevkom, vďaka ktorým bude možné uhradiť starostlivosť, liečbu a rôzne potrebné terapie.

Prispieť je možné na TOMTO LINKU.

Dodajme, že zbierku organizuje šéf Billyho Mongera z tímu JHR Steven Hunter. V mladom pretekárovi mu rástol zaujímavý talent, ktorý v prvých piatich podujatiach aktuálneho ročníka získal dve pódiá a bol na šiestom mieste majstrovského poradia.

Najnovšie z kategórie: Ostatné série

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk