F1.sk F1.sk

Prečo bol Bottas v pretekoch značne pomalší ako Hamilton?
zdroj: Mercedes

Prečo bol Bottas v pretekoch značne pomalší ako Hamilton?

Valtteri Bottas vybojoval v sobotu možno trochu prekvapujúco pole position, ale v nedeľných bahrajnských pretekoch už taký rýchly nebol. Po štarte si síce udržal prvé miesto, ale ostatných zjavne brzdil. Keď sa potom Sebastian Vettel a Lewis Hamilton dostali pred neho, ušli mu.

Nepríjemné bolo hlavne Bottasovo porovnanie s kolegom, na ktorého stratil 13,7 sekundy plus ďalších päť sekúnd, ktoré si Hamilton odpykal v boxoch. A to bol pomerne dlho pred Hamiltonom, ktorý počas jazdy vo vláčiku stratil ďalší cenný čas.

"Valtteriho problém týkajúci sa prvého stintu bol celkom zrejmý," skonštatoval Toto Wolff, ktorého slová priniesla stránka Motorsport-Total.com. Išlo tu o prílišné natlakovanie pneumatík, za čo mohla chyba tímu. Po prvej zastávke v boxoch však bol tlak v poriadku, no rýchlostne sa veľa nezmenilo.

"Je to tak, jeho autu celkovo chýbala rýchlosť. Potrebujeme to rozanalyzovať," pokračoval Rakúšan. "Z hľadiska nastavenia však medzi nimi nebol veľký rozdiel. Pravdepodobne išlo o to, aby pneumatiky dostal do správneho pracovného okna, v ktorom by držali a dobre fungovali."

Valtteri Bottas pred Lewisom Hamiltonom
Mercedes

Toto sa však Bottasovi nepodarilo a sám si potrebuje posvietiť na to, prečo sa tak stalo. "Určite to nie je o tom, že by s autom nevedel jazdiť dosť rýchlo. Musí ísť ďalej. Najlepší v tomto športe dokážu na tieto veci zabudnúť. Je to veľmi dôležité," dodal Wolff.

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk