F1.sk F1.sk

Ako rýchlo išiel Hamilton keď brzdil Ricciarda? (VIDEO)
zdroj: TASR/AP

Ako rýchlo išiel Hamilton keď brzdil Ricciarda? (VIDEO)

Lewis Hamilton sa v priebehu nedeľnej Veľkej ceny Bahrajnu previnil zbytočne pomalou jazdou, na ktorú doplatil Daniel Ricciardo. Pravidlá síce nestanovujú žiadny rýchlostný limit, pod ktorý by jazdci nemali padnúť, ale na podozrivé prípady si komisári posvietia.

Angličan potreboval ísť o niečo pomalšie, pretože jeho ľudia museli najskôr prezuť Valtteriho Bottasa. Chcel si tak nechať dostatočný odstup, ibaže situáciu podcenil.

"Auto č. 44 išlo na vstupe do boxov zbytočne pomaly a nevypočítateľne," informovali komisári vo svojom zdôvodnení. "Svoju rýchlosť znížilo až na 57 km/h, aby ju následne na vstupe do boxov zvýšilo na 75 km/h."

A to je pochopiteľne veľmi málo, keďže aj v boxoch je povolená osemdesiatka. Ricciardo na to doplatil stratou niekoľkých cenných sekúnd a skrátka neobišiel ani Hamilton: tomu komisári naparili päťsekundový trest.

Svojmu tímu sa po pretekoch ospravedlnil a akceptoval vinu. Mrzí ho to aj z vlastného pohľadu, pretože takto prišiel o akúkoľvek šancu zaútočiť na víťazného Sebastiana Vettela.

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk