F1.sk F1.sk

Stroll vs Sainz: Ako to videli obe strany a komisári? (VIDEO)
zdroj: TASR/AP

Stroll vs Sainz: Ako to videli obe strany a komisári? (VIDEO)

V dvanástom kole Veľkej ceny Bahrajnu si televízne kamery vyhľadali odstavené auto Lanca Strolla, za ktorým bolo vidieť biely odpad - bolo teda zrejmé, že ide o úlomky z jeho FW40. V prvej chvíli nebolo zrejmé, čo sa vlastne stalo, no po chvíli nám záznamy napovedali viac. Vletel do neho Carlos Sainz, ktorý si chcel uchmatnúť vnútornú stopu.

"Bočnicu mi kompletne zničil. Vletel priamo do mňa," čudoval sa Stroll. "Bol som možno o 50 alebo 60 metrov pred ním v brzdnej zóne, ale keď som zatáčal, tak tam do mňa vletel. Narazil mi do strany. Videl som už aj video, veď je to šialené. Vychádzal z pitlane, ale videl som, že je o celé míle pozadu. Následne to tam pichol dovnútra, ale až vo chvíli, keď som bol uprostred zákruty. Trafil ma."

Carlos Sainz mal na vec celkom iný pohľad a obhajoval sa: "Vedel som, že na výjazde z boxov to bude veľmi tesné. Pokúsil som sa o to, aby som zákrutu vybral zvnútra. Nezablokoval som kolesá a on ma asi nevidel, pretože zatočil priamo do mňa a havarovali sme. Pochopiteľne, že môžete zatočiť, ale keď máte niekoho vo vnútri, tak mu pre prípad musíte nechať aspoň jednu šírku auta."

"Ja si myslím, že ma jednoducho nevidel a nečakal, že tam budem. Zákrutu som však neprestrelil a preto nechápem, ako je možné, že pri boji o pozíciu súperovi nenecháte priestor. Ak by išiel po vonkajšej strane, tak by bol po zákrute aj tak predo mnou. Rozhodol sa riskovať a tipoval, že tam asi nikto nie je," dodal Carlos Sainz.

Komisári sa napokon postavili na stranu skôr menovaného Kanaďana a Sainza potrestali. Za zavinenie kolízie zaplatí stratou troch miest na štarte Veľkej ceny Ruska a okrem toho dostal aj dva trestné body. Za posledných dvanásť mesiacov ich má dovedna sedem.

"Auto č. 18 bolo v normálnej pretekárskej stope, no auto č. 55 opustilo boxovú uličku a spravilo veľmi optimistický pokus zameraný na predbehnutie auta č. 18," stálo v oficiálnom stanovisku, podľa ktorého bol teda na vine jednoznačne Carlos Sainz.

Najnovšie z kategórie: Bahrajn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk