F1.sk F1.sk

Lauda: Vettel bol najlepší, Ferrari vyhralo zaslúžene
zdroj: TASR/AP

Lauda: Vettel bol najlepší, Ferrari vyhralo zaslúžene

Niki Lauda nebol po Veľkej cene Bahrajnu mimoriadne spokojný. Obaja jeho jazdci sa síce dostali na pódium, ale nie na najvyšší stupienok: ten obsadil pretekár Ferrari Sebastian Vettel.

"Niet o čom diskutovať: Sebastian Vettel bol najlepší a Ferrari malo najlepšiu stratégiu," skonštatoval Lauda po pretekoch. "Zastávky v boxoch absolvovali v správny čas, z ich pohľadu bolo všetko absolútne perfektné. Preto vyhrali zaslúžene. Zdá sa, že sa nám rodia skutočne napínavé majstrovstvá, v tomto smere si nerobím žiadne starosti."

Trojnásobný majster sveta vzápätí pripomenul, že najrýchlejší jazdci si boli veľmi vyrovnaní. "Tempo Mercedesu a Ferrari bolo v pretekoch identické. Sebastian urobil všetko správne, absolvoval lepšie zastávky v boxoch ako Mercedes... Aby som to povedal v skratke: mali sme určité problémy a napríklad počas zastávok sme nezvládli ideálnu výmenu pneumatík. Keď k tomu prirátame časovú penalizáciu pre Lewisa, tak to viedlo k druhému a tretiemu miestu."

"Mali sme problém s tlakom v pištoliach, čo sa môže stať," opisoval Lauda ťažkosti Mercedesu v boxoch. "Druhý problém sa týkal päťsekundového trestu, ktorý Lewis zinkasoval za pomalý príjazd do boxov. Áno, mohli sme vyhrať aj napriek trestu, ale na to sme spravili až príliš veľké množstvo chýb."

A čo skutočnosť, že Bottas musel Hamiltona pustiť pred seba? "Valtteriho problém bol v tom, že v pneumatikách nemal správny tlak. Bolo teda logické, že nenadobudol to správne tempo. Lewis by sa preto tak či tak dostal dopredu a z môjho pohľadu to nie je vôbec žiadna téma," dodal Niki Lauda.

Najnovšie z kategórie: Lauda Niki

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk