F1.sk F1.sk

Mercedes uvažuje o zmene interných pravidiel
zdroj: TASR/AP

Mercedes uvažuje o zmene interných pravidiel

Po troch veľkých cenách aktuálneho ročníka to vyzerá tak, že vo Ferrari má Sebastian Vettel nad Kimim Räikkönenom pomerne jasnú nadvládu, no v Mercedese sa to nemusí vyvíjať tak "jednoducho". Valtteri Bottas podal v Bahrajne veľmi dobrý výkon, vyhral kvalifikáciu a aj v pretekoch bol dlhšie pred Lewisom Hamiltonom.

Ten za ním napokon stratil cenné sekundy a ak to bude takto pokračovať, mohol by strácať aj cenné body v boji o majstrovský titul. Nezačne to teda Mercedes radšej hrať na tímovú jednotku a dvojku? Inak by to totiž na Vettela nemuselo stačiť. Problém je však v tom, že Mercedes dlhodobo presadzoval rovnaký status oboch jazdcov a tvrdil, že vždy to bude tak.

"Nepáči sa nám to," reagoval športový šéf Mercedesu Toto Wolff na otázku týkajúcu sa zmeny interných tímových pravidiel. "V posledných rokoch sme to nerobili, ale treba povedať, že teraz vzniká iná situácia. Vyžaduje si to poriadnu analýzu."

"Na štarte pretekov sme chceli dať obom rovnakú príležitosť. Máme totiž pocit, že im to dlžíme. Ale potom ste mali možnosť vidieť, čo sme spravili v priebehu pretekov. Padlo rozhodnutie. Padlo dokonca dvakrát. Mali sme totiž pocit, že toto je jediná šanca na víťazstvo," skonštatoval Rakúšan.

Bottas pred Vettelom a Hamiltonom
TASR/AP

Wolff ďalej zdôraznil, že pred pretekmi sa asi pozícia jednotky a dvojky určovať s veľkou pravdepodobnosťou nebude, ale ak bude priebeh podobný, ako teraz v Bahrajne, môžeme čakať tímové zásahy. Prehry s Ferrari sú totiž neprípustné a ak by im bolo možné zabrániť, treba konať.

"Nie, to by bolo príliš drsné," odpovedal Wolff na otázku, či dostane pozíciu jednotky ten, kto skončí v kvalifikácii lepšie. "Bol by to opak toho, čo sme robili v priebehu rokov. Je dôležité, aby sme im na štarte pretekov dali rovnakú príležitosť."

V úvode bahrajnského podujatia nezahrali Mercedesu do karát ani okolnosti. Bottas sa síce na čele trápil, ale tím ho nemohol požiadať o pustenie Hamiltona, pretože medzi nimi bol ešte Vettel. Wolff priznal, že inak by asi pozície svojich jazdcov vymenil a Hamilton by mohol získavať náskok.

"Ak sa na aute vyskytne problém, aký sme mali my dnes, tak v tejto situácii by sme zvažovali ich výmenu," uznal Toto Wolff reagujúc na Bottasov problém s prílišným natlakovaním gúm. "Ale keďže bolo medzi nami Ferrari, tak sme nemohli konať. Po troch pretekoch sezóny však v každom prípade nechcete pristupovať k niečomu takémuto." 

Zmení sa Bottas na Barrichella?

Najnovšie z kategórie: Lauda Niki

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk