F1.sk F1.sk

Ricciardo cítil šancu na víťazstvo, potom však prišlo trpké sklamanie
zdroj: TASR/AP

Ricciardo cítil šancu na víťazstvo, potom však prišlo trpké sklamanie

Red Bull Racing v Bahrajne prekvapil. Už v kvalifikácii nebola strata tohto zoskupenia natoľko výrazná ako v priebehu prvých dvoch víkendov a potvrdzovalo sa to aj v pretekoch. Daniel Ricciardo i Max Verstappen jazdili na veľmi slušných priečkach.

"Boli to preteky dvoch rôznych polovíc," skonštatoval Ricciardo, ktorý prišiel do cieľa na piatom mieste. "Na začiatku som si rozhodne myslel, že máme šancu na víťazstvo. V prvom stinte sme boli veľmi konkurencieschopní a videl som, že Valtteri sa trápi. Bol som na chvoste prvej skupiny a videl som, ako sa všetci predo mnou kĺžu. Zdalo sa, že majú väčšie problémy ako ja."

"Ľahko som sa ich držal a dával som si pozor na pneumatiky. V tom okamihu som si myslel, že by to nemuselo stačiť len na pódium, ale aj na víťazstvo. Pomohlo mi aj safety car, vďaka ktorému som skočil na tretie miesto. Na naše pneumatiky to však nebolo dobré a v nasledujúcich okamihoch som veľa stratil," pripomenul Austrálčan, ktorého predbehli hneď niekoľkí jazdci.

V tom čase mal Ricciardo problém s "predným i zadným gripom" a priznal, že mäkké pneumatiky nedokázal prinútiť pracovať. Bolo to tak trochu zvláštne, pretože pre Mercedes a Ferrari fungovali softy lepšie ako supersofty. V Red Bulle to bolo opačne.

Max Verstappen preteky nedokončil a vypadol pre problémy s brzdami. "Dokázal som sa držať lídrov, auto podávalo skutočne dobrý výkon a mali sme dobré tempo," komentoval. "So zastávkou v boxoch sme urobili správny ťah a pokúsili sme sa 'undercutnúť' Mercedesy. V dvanástom kole mi však následne zlyhali zadné brzdy a bolo po paráde."

"Z tohto dňa si však určite vieme odniesť pozitíva. Auto fungovalo omnoho lepšie ako v predchádzajúcich dvoch víkendoch a bola to smola, pretože sme mohli získať fakt dobré body," odkázal Max Verstappen, ktorý si myslí, že bez poruchy bŕzd by v pretekoch pokračoval "na druhom mieste za Vettelom."

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk