F1.sk F1.sk

Wolff o tímovej réžii: Fakt ťažké rozhodnutie
zdroj: TASR/AP

Wolff o tímovej réžii: Fakt ťažké rozhodnutie

Športový šéf Mercedesu Toto Wolff to v priebehu Veľkej ceny Bahrajnu nemal jednoduché. Valtteri Bottas jazdil pred Lewisom Hamiltonom a bol značne pomalší, takže každý očakával uplatnenie tímovej réžie. Napokon sa tak v záujme Angličanovho boja o víťazstvo aj stalo - Bottas totiž na Vettela nevedel zaútočiť.

"Pokúšali sme sa o to, aby sme zachovali jazdné poradie a nezasahovali do toho, pretože ide o fakt ťažké rozhodnutie," vyjadril sa Wolff. "Ale raz potom predsa len príde okamih, v ktorom sa potrebujete rozhodnúť, či definitívne akceptujete prehru v pretekoch alebo padne nepríjemné rozhodnutie."

"V pretekoch sme urobili niekoľko chýb. Valtteri vyštartoval s príliš vysokým natlakovaním pneumatík, pretože nám na štarte mierne zlyhal generátor. Preto nemal potrebné tempo a Vettel sa dostal k možnosti undercutu. Od toho okamihu sme boli v podstate za nimi a pokúšali sme sa čo najlepšie to napraviť. Niekedy zvíťazíte, niekedy však aj prehráte," pripomenul Rakúšan.

V záverečnom stinte sa Lewis Hamilton čudoval, prečo dostal tvrdšie z dostupných gúm: softy. Rýchlejšie by predsa mali byť supersofty, či nie? "Nie, rýchlejšie boli softy," odpovedal Wolff. "Supersofty sa z nejakého dôvodu prehrievali. Zvládli tak dve kolá. Tvrdšie sady boli v danom okamihu jednoznačne rýchlejšie."

A ako to vyzerá s pomerom síl? "Momentálne sme s Ferrari tak narovnako. Z hľadiska jedného kola máme výhodu. V pretekoch si následne treba dávať pozor na pneumatiky a v tom sú asi o niečo lepší. Ale po týchto pretekoch nemusíme súdiť, veď ktovie, čo by sa stalo v prípade, ak by Lewis po štarte prevzal vedenie," dodal Toto Wolff.

Valtteri Bottas bol na pódiu sklamaný a bolo cítiť, že tímová réžia mu nevoňala. "Pre pretekára je to asi najhoršia vec, ktorú môže počuť, ale už je to raz tak," hovoril Fín. "Pochopiteľne som ustúpil, pretože Lewis mal šancu zaútočiť na Seba. Napokon mu to nevyšlo. Je to ťažké, ale taký je život. Dnes som nemal potrebné tempo a musíme prísť na to, prečo..."

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk