F1.sk F1.sk

Hamilton pochválil džentlmena Bottasa a ospravedlnil sa tímu
zdroj: TASR/AP

Hamilton pochválil džentlmena Bottasa a ospravedlnil sa tímu

Lewis Hamilton obsadil na Veľkej cene Bahrajnu druhé miesto. Na víťazného Sebastiana Vettela stratil 6,66 sekundy a mrzela ho hlavne skutočnosť, že počas príchodu na prvú výmenu pneumatík pribrzdil Daniela Ricciarda. Stalo sa tak pod safety carom, keď chcel Mercedes súčasne prezuť oboch svojich jazdcov. Hamilton išiel úmyselne pomaly a nechával si odstup, no spomalil Ricciarda.

Sebastian Vettel bol v tom čase na trati, pretože svoju zastávku absolvoval už skôr a práve v týchto chvíľach sa dostal do vedenia, ktoré už nikomu nepustil. Hamilton sa musel predrať jednak cez spomínaného Ricciarda, ako aj cez svojho kolegu Valtteriho Bottasa a okrem toho sa popasovať aj s päťsekundovým trestom.

"V prvom rade gratulujem Sebastianovi, ktorý dnes odviedol fantastickú prácu," reagoval Hamilton krátko po pretekoch. "A veľká vďaka patrí aj tebe Valtteri, že si bol džentlmenom. Inak to boli veľmi ťažké preteky. Nemal som najlepší štart a musím uznať, že tá vec v pitlane bola moja chyba. Ospravedlňujem sa tímu za to, že sme v dôsledku toho stratili čas."

Lewis Hamilton a Valtteri Bottas
TASR/AP

"Do stíhacej jazdy som dal maximum, ale bola to dlhá cesta. Strácal som celých devätnásť sekúnd. Dal som však do toho všetko, čo som len mohol. Ferrari napokon odviedlo skvelú prácu, ale spoločne zaberieme a vrátime sa do boja."

"Pochopiteľne, že som sklamaný. Ako som povedal, body sme stratili aj z tímového pohľadu. Tieto preteky sme potenciálne mohli vyhrať, takže to boli. Ale je to tak, ako to je a už to nezmeníme. Môžem povedať len to, že som do toho dal všetko," pokračoval Lewis Hamilton. "Neviem, či by som bez trestu Vettela dostihol, ale s trestom to bolo dvakrát také ťažké. Napriek tomu sme však získali dobré body a skvelý boj pokračuje."

Takto Lewis Hamilton pribrzdil Daniela Ricciarda

Najnovšie z kategórie: Bahrajn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk