F1.sk F1.sk

Video: Hrôzostrašná nehoda v britskej F4
zdroj: British F4

Video: Hrôzostrašná nehoda v britskej F4

V britskej F4 sa v nedeľu približne o 13.35 h zrodila doslova hrôzostrašná nehoda. Billy Monger sa okruhom v Doningtone hnal vo vysokej rýchlosti a bez šance zareagovať na situáciu na trati vrazil do monopostu Patricka Pasmu.

Na miesto po chvíli dorazila sanitka, ale informácie o zdravotnom stave jazdcov dlhšiu dobu vôbec neboli dostupné. Zvláštne znela prvá informácia vedenia pretekov, ktorá hovorila o tom, že súťaženie bude pokračovať "po obedňajšej prestávke". 

"Pre Billyho Mongera už prišla aj helikoptéra, ale naďalej sedí v aute," informovali svedkovia viac ako tridsať minút po nehode. "Nevyzerá to dobre. V aute je už aspoň tridsať či štyridsať minút. Pomáha tam množstvo ľudí. Držme palce."

Postupne dopĺňané informácie:

14.29 h: ITV potvrdila, že Pasma je v poriadku a Monger je síce naďalej v aute, ale je pri vedomí.

15.12 h: Stanovisko tímu Carlin: "Jazdec Carlinu Patrik Pasma bol prevezený do lekárskeho centra na okruhu. Je plne pri vedomí a je schopný komunikovať s personálom tímu, no bude prevezený do nemocnice v Nottinghame, kde absolvuje ďalšie kontroly a aj nočné pozorovania. Myšlienkami sme s Billym Mongerom, ktorý bol takisto účastníkom incidentu."

15.27 h: V týchto chvíľach je už Monger konečne von z auta. Približne dvadsať ľudí držalo okolo neho plachty, takže nebolo nič vidieť, ale naložili ho do vrtuľníka a je pripravený na prevoz do nemocnice.

16.38 h: Oficiálna stránka F4 informovala o tom, že Billy Monger utrpel zranenia nôh. Ich vážnosť zatiaľ nepoznáme. Ďalšie informácie majú byť publikované "neskôr".

Video z nehody

O 14.16 h, teda štyridsať minút po nehode, bol Billy Monger ešte v aute

Prevoz do nemocnice bol realizovaný až vyše dve hodiny po nehode!

Najnovšie z kategórie: Ostatné série

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk