F1.sk F1.sk

Ricciardo hovorí o prekvapení, Verstappen sa sťažuje na Massu, Marko sníva o pódiu
zdroj: TASR/AP

Ricciardo hovorí o prekvapení, Verstappen sa sťažuje na Massu, Marko sníva o pódiu

Red Bullu Racing sa v kvalifikácii na Veľkú cenu Bahrajnu podaril solídny úspech. Daniel Ricciardo skončil štvrtý a o 22 tisíciniek sekundy porazil Kimiho Räikkönena. Ferrari v sobotu opäť príliš nepresvedčilo, Red Bull naopak prekvapil.

"Je to veru tak trochu prekvapenie," vyjadril sa Ricciardo. "Ale dúfali sme, že ak všetko vyskladáme do jedného celku, tak by sme mohli mať určitú šancu na druhý rad. Napokon to vyšlo. Neviem, aké bolo Kimiho kolo, ale preskočiť Ferrari je veľmi príjemné. Za týždeň sme dosiahli pekný progres."

Pred pretekmi si však Austrálčan nerobí veľké nádeje a na Mercedes či Ferrari vraj bude mať len v prípade ich zbabraného štartu, resp. v prípade ich problémov s pneumatikami.

"Naďalej si myslím, že ostatní majú veľmi solídny náskok," pokračoval Daniel Ricciardo. "Ak by mali problémy s degradáciou pneumatík, tak by sme možno mohli niečo dokázať. Po štarte sa dozvieme viac, ale keď sa preteky rozbehnú, zdá sa, že majú vyššie tempo ako my. Naďalej je pomerne nejasné, či to bude o jednej alebo dvoch zastávkach, takže toto nám ešte teoreticky môže zahrať do karát."

Max Verstappen obsadil šieste miesto a vôbec nebol spokojný. "Môj posledný pokus bol ovplyvnený mojim malým kamarátom v bielej kombinéze," povedal Verstappen na margo Felipeho Massu. "Na svoje kolo som sa pripravoval za Lewisom, pomaly sme sa rozbiehali k poslednej zákrute a on sa tam natlačil predo mňa."

"Veľmi dlho som potom musel ostať v jednotke, aby som si vytvoril potrebný odstup. Pneumatiky mi príliš schladli... už aj tak sme mali veľmi pomalé rozjazdové kolo. V prvom sektore som na to doplatil a keď okamžite stratíte dve desatinky, tak to nie je ideálne. Napokon sme nestratili príliš veľa a ešte nás čakajú preteky, takže uvidíme," dodal Max Verstappen.

"Napokon sme viac ako spokojní a myslíme si, že z hľadiska nášho súťažného tempa budeme k ostatným bližšie," vyjadril sa poradca Red Bullu pre motoršport Helmut Marko. "V Melbourne sme strácali 1,7 sekundy, teraz je to osem desatín. Uberáme sa teda správnym smerom a z hľadiska opotrebenia pneumatík pri dlhej jazde sme optimisti aj ohľadom pódia."

"Dúfajme, že budeme mať čistý štart a potom uvidíme, čo sa udeje v pretekoch," vyjadril sa Max Verstappen. "Neviem, či dokážeme bojovať s autami pred nami, ale naše auto funguje na tejto trati odrazu omnoho lepšie!"

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk