F1.sk F1.sk

Budú mať pri Las Vegas najdlhší okruh sveta?
zdroj: thedrive.com

Budú mať pri Las Vegas najdlhší okruh sveta?

Z USA sa k nám dostala zaujímavá správa. Miliardár John Morris sa v blízkosti Las Vegas rozhodol postaviť doslova mega-okruh, ktorého celková dĺžka by mala prekonať aj slávnu Nordschleife na Nürburgringu.

Nemecká trať meria približne 21 kilometrov, ale ako píše thedrive.com, americký "Disneyland pre dospelých" by vraj mal mať po dokončení až 24 kilometrov. Okruh sa nachádza len 45 minút cesty z centra Las Vegas a využívať by ho podľa všetkého mohli hlavne zábavychtiví miestni milionári.

Zariadenie nesie názov "Spring Mountain Motor Resort & Country Club" a jeho súčasťou je aj oáza, bazén či indoorová strelnica. Majiteľ okrem toho plánuje vybudovať aj komunitu luxusných príbytkov, hotel, reštauráciu, divadlo či umyvárku. 

Zápisné do klubu predstavuje 45 000 amerických dolárov a ročný poplatok je na úrovni 5 000 dolárov. Okrem organizovania jazdných dní pre členov by mali byť zariadenia k dispozícii aj výrobcom automobilov, pričom niektorí už aj prejavili záujem. 

Spring Mountain Motorsports - okruh pri Las Vegas
https://www.springmountainmotorsports.com/

Dĺžkou sa Spring Mountain možno skutočne dostane pred Nordschleife, ale atraktívnosťou určite nie. Leží totiž na rovine v púšti, takže zďaleka neponúka taký zážitok a nebezpečenstvo.

"Nechcel som postaviť len ďalší pretekársky okruh, ale chcel som vytvoriť niečo, kde sa ľudia budú cítiť výnimočne," povedal John Morris. "Miesto, kde sa budú cítiť ako na dovolenke. Miesto, kde budú v pohodlí a budú môcť relaxovať s kamarátmi, zabávať klientov alebo si po skvelom dni pretekárskeho športu užívať čas s rodinou."

V súčasnosti však okruh nemá toľko kilometrov, aby prekonal rekord. Na jeho oficiálnej stránke sa hovorí len o 6,1 míľovej verzii, čo je takmer desať kilometrov. 

Na TOMTO LINKU je vyznačených celkovo osemnásť variantov, z ktorých mnohé sú pomenované po pretekároch Formuly 1, aj keď pri variante "Roseberg" sa kompetentní trochu sekli.

Najnovšie z kategórie: Okruhy

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk