F1.sk F1.sk

Z Brundla cítiť nadšenie: Nechcel, aby sa VC Číny skončila...
zdroj: Mercedes

Z Brundla cítiť nadšenie: Nechcel, aby sa VC Číny skončila...

Veľká cena Číny priniesla zaujímavé divadlo. V úvode bola trať mokrá, ale postupom času presychala a podmienky pre jazdcov sa teda menili. Napokon sme videli solídny počet predbiehaní a fanúšikovia si prišli na svoje napriek tomu, že na prvej pozícii sa v priebehu pretekov nič nezmenilo.

"Jazdci to musia robiť inak. Predtým si počkali na to, kým bude ich súper kvôli problémom s pneumatikami pomalší," hovorí bývalý pretekár Martin Brundle, ktorého cituje Speedweek. "Prípadne ste sa spoľahli na nastaviteľné zadné krídlo. Teraz sme však na dlhých rovinkách v Šanghaji videli, že ani so sklopeným krídlom nie je jednoduché využiť vzduchovú clonu za súperom. Jazdci teda museli vyhútať niečo iné."

Ako ukázal Sebastian Vettel, predbiehať sa dalo napríklad v šiestej zákrute a možno to tam konkurenti nečakali. Možností je však viac. "Áno, uvidíme menej manévrov ako predtým, ale tieto útoky, ktoré môžeme vidieť teraz, sú skutočné. Nie je to nič umelé realizované len za pomoci nastaviteľného zadného krídla. V Číne sme mali menej útokov, ale podľa mňa je lepšie mať jeden poriadny, o ktorom budeme nadšene diskutovať, ako niekoľko bezstarostných obchádzaní, ktoré sme predtým vídali za pomoci DRS."

Brundle predpokladá, že aj na konci dlhej rovinky by sme toho v Číne možno videli viac, ale bolo tam ešte vlhko a pretekári sa báli riskovať. "Preteky napokon patrili medzi také, pri ktorých som sa dve kolá pred koncom čudoval, že sa už končia. Je fajn, že jazdci zašli ešte raz pre nové pneumatiky - ukázalo sa, že s jednou zastávkou v boxoch by to bolo o niečo menej zábavné. Možno treba zvážiť krok k tomu, aby boli gumy o niečo mäkšie. VC Číny ma v každom prípade bavila a som si istý, že veľa fanúšikov je na tom rovnako."

Angličan pripomenul aj skutočnosť, že na pódiu, kde jazdcov spovedal, na neho pôsobili unaveným dojmom. Okrem toho si všimol, že medzi Hamiltonom, Vettelom a Verstappenom "bolo cítiť veľké množstvo rešpektu a všetci mali zo svojich pretekov radosť. Len málokedy vidíme hádzanie takýchto komplimentov," dodal Martin Brundle.

Najnovšie z kategórie: Martin Brundle

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk