Palmer verí, že je na novú sezónu pripravený: Prešiel som si tým, čo mnohí iní jazdci nikdy nezažili
zdroj foto: Renault Sport F1

Palmer verí, že je na novú sezónu pripravený: Prešiel som si tým, čo mnohí iní jazdci nikdy nezažili

Anna Lichvarčíková
20.3.2017

Jolyon Palmer je teste pred štartom jeho druhej sezóny vo Formule 1 mnohými vnímaný ako len jazdec do počtu. Pri debute v F1 toho vo farbách Renaultu veľa neukázal – v 21 veľkých cenách si vybojoval len jeden bod – no v tomto roku nepochybuje o tom, že sa mu podarí vybojovať si lepšie umiestnenia.

„No, s jedným bodom som teda dieru do sveta neurobil,“ priznáva Jolyon Palmer pre agentúru Reuters. „Som však presvedčený, že táto sezóna bude omnoho lepšia. Vôbec o tom nepochybujem, úprimne si myslím, že viac sa naučíte práve z tých horších časov a minulý rok naozaj boli aj také situácie, z ktorých som sa musel pozviechať.“

„Sezóna sa nezačala práve najlepšie a ja som si musel všetko znovu usporiadať a zacieliť na to, čo môžem robiť po zvyšok roka. Keď som sa však cez toto dostal, teraz tu sedím so skúsenosťami, ktoré mnohí iní piloti nemajú – musel som bojovať o svoju záchranu,“ hovorí Brit, ktorý sa po podpise Nica Hülkenberga s Renaultom musel o druhú jazdeckú pozíciu v tíme popasovať s vtedajším tímovým kolegom Kevinom Magnussenom. Nakoniec to však bol dánsky pretekár, ktorý sa musel porúčať a v sezóne 2017 bude súťažiť za americký Haas.

„Dostal som sa z toho a dúfam, že tento rok bude omnoho lepší a ja veľmi dobre viem, že môžem zažiariť aj pod tlakom,“ verí Palmer.

Do Formuly 1 prišiel s titulom šampióna série GP2, ktorý päť rokov pred ním získal aj Hülkenberg. Napriek tomu si uvedomuje, že pri nemeckom pretekárovi, ktorý má na konte o niekoľko sezón viac, bude musieť zabrať naplno. „Viem čo mám očakávať. Viem ako to tu funguje a mám veľmi dobrý vzťah aj s vedením tohto tímu. Mám pocit, že v tejto zostave ako tím niečo v budúcnosti dosiahneme. Minulý rok bol prvým rokom Renaultu po návrate do F1 a nikto veľmi nevedel, čo má očakávať, no tlak na oboch jazdcov bol napriek tomu obrovský. Tento rok však mám pocit, že je všetko akosi pokojnejšie,” dodáva Jolyon Palmer.

20.3.2017
Odporúčame ti