F1.sk F1.sk

Palmer verí, že je na novú sezónu pripravený: Prešiel som si tým, čo mnohí iní jazdci nikdy nezažili
zdroj: Renault Sport F1

Palmer verí, že je na novú sezónu pripravený: Prešiel som si tým, čo mnohí iní jazdci nikdy nezažili

Jolyon Palmer je teste pred štartom jeho druhej sezóny vo Formule 1 mnohými vnímaný ako len jazdec do počtu. Pri debute v F1 toho vo farbách Renaultu veľa neukázal – v 21 veľkých cenách si vybojoval len jeden bod – no v tomto roku nepochybuje o tom, že sa mu podarí vybojovať si lepšie umiestnenia.

„No, s jedným bodom som teda dieru do sveta neurobil,“ priznáva Jolyon Palmer pre agentúru Reuters. „Som však presvedčený, že táto sezóna bude omnoho lepšia. Vôbec o tom nepochybujem, úprimne si myslím, že viac sa naučíte práve z tých horších časov a minulý rok naozaj boli aj také situácie, z ktorých som sa musel pozviechať.“

„Sezóna sa nezačala práve najlepšie a ja som si musel všetko znovu usporiadať a zacieliť na to, čo môžem robiť po zvyšok roka. Keď som sa však cez toto dostal, teraz tu sedím so skúsenosťami, ktoré mnohí iní piloti nemajú – musel som bojovať o svoju záchranu,“ hovorí Brit, ktorý sa po podpise Nica Hülkenberga s Renaultom musel o druhú jazdeckú pozíciu v tíme popasovať s vtedajším tímovým kolegom Kevinom Magnussenom. Nakoniec to však bol dánsky pretekár, ktorý sa musel porúčať a v sezóne 2017 bude súťažiť za americký Haas.

„Dostal som sa z toho a dúfam, že tento rok bude omnoho lepší a ja veľmi dobre viem, že môžem zažiariť aj pod tlakom,“ verí Palmer.

Do Formuly 1 prišiel s titulom šampióna série GP2, ktorý päť rokov pred ním získal aj Hülkenberg. Napriek tomu si uvedomuje, že pri nemeckom pretekárovi, ktorý má na konte o niekoľko sezón viac, bude musieť zabrať naplno. „Viem čo mám očakávať. Viem ako to tu funguje a mám veľmi dobrý vzťah aj s vedením tohto tímu. Mám pocit, že v tejto zostave ako tím niečo v budúcnosti dosiahneme. Minulý rok bol prvým rokom Renaultu po návrate do F1 a nikto veľmi nevedel, čo má očakávať, no tlak na oboch jazdcov bol napriek tomu obrovský. Tento rok však mám pocit, že je všetko akosi pokojnejšie,” dodáva Jolyon Palmer.

Najnovšie z kategórie: Jolyon Palmer

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk