F1.sk F1.sk

Výrobcovia motorov sú najdôležitejším hráčom v F1, myslí si Renault
zdroj: Renault Sport F1

Výrobcovia motorov sú najdôležitejším hráčom v F1, myslí si Renault

Pre Formulu 1 sa prevzatím jej väčšinového podielu americkou spoločnosťou Liberty Media začala podľa názoru väčšiny nová éra. Prezident Renault Sport Jerome Stoll dúfa, že sa pod novým vedením bude brať väčší ohľad na výrobcov motorov, ktorí sú podľa neho kľúčovými hráčmi.

„Už sme s nimi niečo málo diskutovali. Vysvetlili sme im, že by sme mali pri snahe zlepšiť šou spolupracovať, pretože atraktívnosť týchto podujatí sa o niečo zmenšila. S Liberty musíme začať novú éru a oni sú schopní a ochotní vyskúšať niečo nové. Neviem, čo konkrétne to bude, no my určite chceme byť považovaní za hlavných aktérov celej tejto šou,“ povedal Stoll pre Autosport.

„Bez výrobcov automobilov ako sme my, Mercedes, Ferrari či Honda, tu žiadna šou nebude. My sme totižto tí, ktorí vyvíjame motory a investujeme veľké peniaze. Musíme teda začať nejaký dialóg a zistiť, či sa môžeme dohodnúť na našich cieľoch,“ myslí si.

V súčasnosti sú tímy zmluve zviazané pôsobiť vo Formule 1 do konca sezóny 2020. Jerome Stoll očakáva, že diskusie o nových kontraktoch začnú čoskoro, pretože podľa jeho názoru si Liberty Media nemôže dovoliť čakať. „Od Liberty sa očakáva, že začne diskutovať o budúcnosti, pretože každý vie o tom, že súčasné dohody platia len do roku 2020.“

„Musí sa zmeniť množstvo vecí od vysielacích práv až po fakt, že menšie tímy tu nedokážu prežiť. Musí sa prediskutovať veľa vecí a to je niečo, čo môže prísť už v najbližších týždňoch. Mali by sme spolupracovať na zvýšení počtu divákov a celé to spolu súvisí. Ak zlepšíme šou, stúpne aj sledovanosť, no zvýšiť počet divákov sa dá aj tak, že si ľudí získate rozdielnymi spôsobmi. Platené televízne kanály a podobné veci boli systém, ktorý tu fungoval nejakú dobu, no v nasledujúcich rokoch sa to môže zmeniť,“ uzatvára Stoll.

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk