F1.sk F1.sk

Ricciardo nemá problém s plutvou ani s T-krídlom
zdroj: Red Bull Content Pool

Ricciardo nemá problém s plutvou ani s T-krídlom

Daniel Ricciardo je zvedavý na to, ako bude v tomto roku vyzerať dianie na trati. Má však pocit, že oproti predchádzajúcej sezóne sa toho z hľadiska akcie veľa nezmení.

"Nemyslím si, že z hľadiska samotného pretekárskeho športu zažijeme obrovský rozdiel," povedal Austrálčan v rozhovore pre EFTM. "Pochopiteľne, že budeme jazdiť rýchlejšie, ale vyvolá to viac predbiehania, akcie, incidentov, chýb? Neviem, nie som si istý."

"Dúfajme, že to bude minimálne také dobré, ako to bolo. Myslím si, že ak budeme rýchli, tak hlavne v horúcich pretekoch to bude fyzicky náročné. Niektorí jazdci možno nebudú pripravení tak dobre ako ostatní a v závere pretekov by sme vďaka tomu mohli vidieť nejakú tú akciu," zamýšľal sa Ricciardo.

Daniel Ricciardo
Red Bull Content Pool

Pretekára Red Bullu zaujalo aj to, že niektoré autá majú okrem žraločích plutiev aj špeciálne 'T-krídla', ktoré sme na autách doposiaľ nevideli a fanúšikom sa ani príliš nepozdávajú.

"T-krídlo je nové, doposiaľ som o ničom takom nepočul a ani som to nevidel," skonštatoval Daniel Ricciardo. "Žraločiu plutvu už mal aj Red Bull, stalo sa tak pred pár rokmi keď jazdil Mark Webber. Teda Mark a Seb (Vettel, pozn. red.). Vyzerá to OK. Vnímam to tak, že kým je auto rýchle, môže vyzerať akokoľvek."

"Monoposty vyzerajú zaujímavo. Väčšina ľudí asi povie, že žraločia plutva nie je taká atraktívna ako ohnutá karoséria na kryte motora, ale T-krídlo je zaujímavé. Vyzerá to ako meteorologický radar. Ako jedna z tých vecí, ktoré sú na vrchu niektorých kamiónov. Síce je to trochu čudné, ale čo už."

Daniel Ricciardo
Red Bull Content Pool

Zaujímavé slová padli aj pri téme Max Verstappen. "Max je dobrý, ale určite vidím niektoré veci... ja sám som ešte dosť nevyzretý, no on sa smeje aj na veciach, pri ktorých si poviem 'veď to ani nie je také vtipné'. V tomto smere je rozhodne mladý," usmial sa Daniel Ricciardo. "Ale je to fajn. Máme tu vytvorené dobré prostredie a Red Bull nám umožní byť samým sebou. Nepokúšajú sa nás kontrolovať a riadiť, aby sme hovorili toto a tamto..."

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk