F1.sk F1.sk

Lowe: Williams je v niektorých oblastiach omnoho lepší ako Mercedes
zdroj: Williams F1 Team

Lowe: Williams je v niektorých oblastiach omnoho lepší ako Mercedes

Paddy Lowe nastúpil v závere minulého týždňa na svoju novú pozíciu vo Williamse. Na rozdiel od Mercedesu, kde bol "len" technickým riaditeľom, tentoraz z neho bude dôležitejší človek a v stajni dokonca prevzal aj určitý podiel. Do Grove sa vrátil po dlhých 24 rokoch, no napriek tomu tam našiel aj niekoľko starých známych tvárí.

"Prvá etapa je o spoznaní tímu a nájdení možností, ako mu viem niečo priniesť," povedal Lowe v rozhovore pre Motorsport.com. "Výzva spočíva v tom, ako dosiahnuť maximum s tým, čo máte k dispozícii. Potrebujete z toho dostať čo možno najviac a vyťažiť z toho najväčšiu hodnotu."

V tomto smere je to podobné aj v iných tímoch. "Proces je rovnaký a tu vo Williamse nepochybne existujú veci, ktoré sú omnoho lepšie ako tie, ktoré majú v Mercedese. Tieto silné stránky potrebujem rozpoznať a rovnako musím identifikovať nedostatky. No a následne na tom treba pracovať a stavať."

"V priebehu posledných niekoľkých rokov som mnohokrát dostal otázku 'Aké je tajomstvo?' ale ak by si niekto myslel, že príde do tímu a okamžite očakáva zázraky, tak by to absolútne nebolo správne," zdôraznil Angličan.

Lowe priznal, že s návratom do Williamsu boli spojené aj emócie, ale keď sa počas víkendu v Austrálii pustí do tvrdej práce, nebude mať čas premýšľať o ničom inom, ako o robote. Nebude myslieť ani na úspechy svojho predchádzajúceho zamestnávateľa, ktorý v športe v posledných troch rokoch dominoval a ktorého nové auto pomáhal stavať práve Paddy Lowe.

"Do veľkej miery som presvedčený o tom, že keď pristanem v Austrálii, budem už stopercentne orientovaný na môj nový tím a budem sa zaoberať len tým, ako na tom sme a ako sa vieme zlepšiť," zamyslel sa Lowe, ktorý označil návrat do Williamsu za "úžasný príbeh".

"Bolo emotívne vrátiť sa, veď od konca roku 1987, keď som vo Williamse začínal, uplynulo takmer tridsať rokov. Je výnimočné vrátiť sa a prevziať pozíciu môjho pôvodného šéfa Patricka (Heada, pozn. red.). No na druhej strane to nie je o sentimentálnej stránke. Je to o napredovaní a nie o rozprávaní starých príbehov," dodal Paddy Lowe.

Najnovšie z kategórie: Paddy Lowe

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk