Briatore nevníma Ferrari v pozícii favorita
zdroj foto: Ferrari

Briatore nevníma Ferrari v pozícii favorita

Ladislav Király
20.3.2017

Predsezónne testy naznačili, že Ferrari by mohlo byť favoritom blížiaceho sa ročníka. Monopost SF70H sa ukazoval vo veľmi sľubnej forme a možno by mohol mať na to, aby zdolal konkurenčný Mercedes. Flavio Briatore to však vidí inak.

"Nezdieľam optimizmus obklopujúci Ferrari," povedal Briatore pre blog Quotidiano, ktorý spravuje novinár Leo Turrini. "Chápem pocity po testoch v Barcelone, ale pochybujem o tom, že na tieto výsledky sa vieme spoľahnúť."

"Vzhľadom na výhodu a náskok, ktorý mali až do konca novembra, si jednoducho neviem predstaviť, že Mercedes bude vzadu. Myslím si, že Nemci niečo skrývajú," pokračoval Talian. "Určite by som však rád privítal vyváženejší šampionát, v ktorom by súperili rôzne mená."

Briatore, ktorý je blízkym kamarátom Bernieho Ecclestona, okrem toho vyslovil pochybnosti týkajúce sa nových majiteľov športu zo spoločnosti Liberty Media.

"Z každej veľkej ceny chcú spraviť niečo ako Super Bowl, ale o čom to tu hovoria? Ako spravíte Super Bowl uprostred Ardén? Alebo v Malajzii medzi monzúnmi a hadmi?" začudoval sa bývalý šéf tímov Benetton či Renault.

20.3.2017

Komentáre

Odporúčame ti