F1.sk F1.sk

Rosberg nevylučuje pôsobenie v pozícii šéfa tímu či jazdeckého manažéra
zdroj: Mercedes

Rosberg nevylučuje pôsobenie v pozícii šéfa tímu či jazdeckého manažéra

Nico Rosberg po skončení minulej sezóny nečakane zavesil kombinézu na klinec. Povedal, že tento tlak už nezvláda, resp. ho nechce ďalej pociťovať a túži sa viac venovať rodine. Teraz však priznal, že s motoršportom chce ostať prepojený.

"Hľadám nové cesty a v tomto smere som tak pozitívne uvoľnený," cituje Rosbergove slová s odvolaním sa na Sport Bild stránka Motorsport.com. "Jedna vec je istá: určitým spôsobom chcem ostať prepojený s pretekárskym športom. Nech už je to akokoľvek."

"Nevrátim sa však ako jazdec, to určite nie," pokračoval Nemec, ktorý priznal, že po ukončení kariéry sa mu celý život postavil na hlavu: "Ale počúval som svoje srdce a som mimoriadne rád, že som svoju osobnú knihu F1 uzavrel získaním majstrovského titulu."

"Dosiahol som všetko, čo som si stanovil za cieľ. Môj nový život bude rovnakou výzvou ako doterajší v F1, chcem v ňom byť úspešný. Teraz sa však sám rozhodnem o tom, čo chcem robiť," skonštatoval bývalý pretekár Williamsu a Mercedesu.

Rosberg nevylúčil pôsobenie vo vedení niektorého z tímov, ale skôr ho zaujíma niečo iné. Rád by pomáhal jazdcom a manažoval ich.

"Nehovorím nie," odpovedal na otázku týkajúcu sa toho, či by nechcel byť šéfom tímu. "Všetko je možné. Momentálne však pracujem hlavne na sociálnych projektoch zameraných na pomoc deťom a tým menej šťastným. Niečo chcem vrátiť späť. Znamená to pre mňa veľa. Hľadám projekt, do ktorého viem vložiť celé svoje srdce."

"A existuje aj mnoho ďalších možností. Napríklad by som mohol pomáhať iným jazdcom, možno by som mohol byť ich poradca alebo manažér," dodal Nico Rosberg.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk