F1.sk F1.sk

Peter Sauber od svojho bývalého tímu v tomto roku veľa nečaká
zdroj: Pirelli Motorsport

Peter Sauber od svojho bývalého tímu v tomto roku veľa nečaká

Sauber obsadil v minulom roku desiate miesto konštruktérskeho poradia. Výkonnostne bol na tom veľmi biedne a len vďaka brazílskemu zázraku Felipeho Nasra sa mu podarilo zdolať aspoň Manor. Aké to bude tentoraz?

"Na scéne je desať tímov. Sauber je číslo 10 a v boxovej uličke mu bude patriť posledné miesto. To je východisková pozícia," povedal zakladateľ stajne a jej dlhoročný majiteľ Peter Sauber pre Blick. "Ja už však nie som v hre a nedovolím si vysloviť konkrétnu prognózu. Koho by sme mali predbehnúť? Neviem. Netuším, aké predstavy majú v Hinwile. Dúfam však, že sa podarí predstihnúť aspoň jeden tím."

Švajčiar uznal, že to nie sú príliš optimistické vyhliadky, ale snaží sa ostávať realistom. "Vo Formule 1 neexistujú zázraky. Keď sa pozriem na posledné roky po ére BMW, tak posledná fakt dobrá sezóna Sauberu bola v roku 2012. Tam sme získali štyri pódiá a šieste miesto v majstrovstvách. Potom to už bolo kvôli chýbajúcim prostriedkom ťažké."

"Pri vývoji nového auta pre sezónu 2017 bol veľmi dôležitý čas medzi májom a septembrom 2016. To však tímu ešte chýbali prostriedky. Dúfam, že túto stratu sa podarí čo najskôr dohnať a tím sa bude v priebehu ročníka zlepšovať," dodal Sauber.

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk