F1.sk F1.sk

Magnussen o predbiehaní: Nepotrebujeme kvantitu ale kvalitu
zdroj: TASR/AP

Magnussen o predbiehaní: Nepotrebujeme kvantitu ale kvalitu

Kevin Magnussen má za sebou pôsobenie v tímoch McLaren a Renault, no teraz ho čaká nová skúsenosť: v americkom Haase bude kolegom Romaina Grosjeana.

"V Haase je to zatiaľ fakt dobré," usmial sa v rozhovore pre GPUpdate.net. "Je to ďaleko najmenší tím F1, ale vo všetkých smeroch odvádza to, čo sa od neho očakáva. Každý v Haase je mimoriadne motivovaný, ale máme tu aj partnerov ako Dallara či Ferrari, ktorí sú takisto veľmi motivovaní."

Dán pripomenul, že oproti McLarenu a Renaultu je veľký rozdiel hlavne v počte zamestnancov. "Sme omnoho menšou stajňou, vďaka čomu netrvalo dlho, kým som si zvykol na prácu a všetkých spoznal. Mám pocit, že už poznám všetky mená, aj keď v McLarene a v Renaulte som sa k tomu nikdy nedopracoval. Vládne tu rodinná atmosféra, je to tu také malé, intenzívne a do istej miery aj intímne."

V roku 2017 vstupujeme do éry nových pravidiel, autá sú aerodynamicky omnoho vyzbrojenejšie a vďaka novému výzoru pôsobia agresívnejšie.

Kevin Magnussen
TASR/AP

"Keď ste skutočným fanúšikom motoršportu, tak sa vám to páči," poznamenal Magnussen. "Práve toto chcú fanúšikovia motoršportu: chceme rýchlejšie autá s úchvatným výkonom a nie nejakú falošnú šou pre televíziu, to radšej pozerajte Big Brother. Bolo by fajn, ak by sa podarilo spraviť niečo s tými čudnými nosmi... žraločie plutvy mne osobne príliš nevadia."

"Z hľadiska pretekárskeho športu možno uvidíme menej predbiehania, ale kvalita pretekania sa pôjde podľa mňa nahor. Keď sa dostaneme k súboju, bude to ťažšie. No myslím si, že z hľadiska predbiehania nepotrebujeme kvantitu ale kvalitu. Ak by to bolo príliš jednoduché, tak pole by sa zoradilo v poradí Mercedes, Red Bull, Ferrari, blá, blá, blá. Kvalifikácia by určila výsledok pretekov."

"Ale keď sa predbieha o niečo ťažšie a možno sa zrodí prekvapenie v kvalifikácii alebo v prvom kole, tak niekto príde o svoju pozíciu a pre návrat na ňu sa musí pobiť. Doposiaľ to bolo tak, že keď som sa po prvom kole dostal na dobré miesto, mohol som na to rýchlo zabudnúť, pretože ma ľahko predbehli. Tento faktor možno prinesie dodatočné vzrušenie," dodal Kevin Magnussen.

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk