F1.sk F1.sk

Ecclestone: Viedol som to ako päťhviezdičkovú reštauráciu, nie stánok s hamburgermi
zdroj: McLaren/Twitter

Ecclestone: Viedol som to ako päťhviezdičkovú reštauráciu, nie stánok s hamburgermi

Bernie Ecclestone v januári opustil pozíciu najvyššieho muža Formuly 1, ale podľa vlastných slov má od toho okamihu ešte viac povinností. Vždy sa niečo deje.

"Som zaneprázdnenejší ako keď som pracoval," povedal pre Daily Mail. "Odkedy som skončil, idem naplno. Mám na robote množstvo vecí. Problémy iných ľudí. Všetko. Všetko možné. Ostatní vedia, že už nerobím to, čo by som mal, takže ma kontaktujú."

Pred niekoľkými dňami Ecclestonovi zavolal aj Sebastian Vettel: "Opýtal sa: 'Prídeš do Austrálie?' Odpovedal som: 'Nie.' On na to: 'Och do pekla, s kým budem teraz hrať?' Tak som odvetil: 'Neprídem do Austrálie len preto, aby som s tebou hral backgammon. Nemôžeš počkať do Bahrajnu?'"

Noví majitelia F1 zo spoločnosti Liberty Media si Bernieho ponechali v zálohe, ale veľké právomoci mu nedali. "Nemôžem robiť nič," skonštatoval. "Ešte aj zamestnanci dostali informáciu, že so mnou nemajú komunikovať. Chcú sa zbaviť Bernieho éry..."

Ecclestone robil šport pomerne nedostupným, no Liberty chce postupovať inak. "Ja som sa na to pozeral inak ako ostatní. Veď každý chce ísť do reštaurácie, kde si neviete zohnať miesto, nie? S vstupenkami do padoku som bol teda veľmi prísny. Liberty má otvorenejšiu filozofiu."

"Majú americkú kultúru a počas amerických pretekov je každý v padoku a v boxoch, každý sa môže rozprávať s jazdcami a sadnúť si do ich áut. V F1 sme to viedli ako päťhviezdičkovú reštauráciu a nie ako stánok s  hamburgermi. Teraz bude kuchyňa možno dostupnejšia. A možno bude aj lepšie chutiť," poznamenal Bernie Ecclestone.

Angličan prekvapujúco priznal svoj nedobrý postup v tom, že od promotérov pýtal obrovské peniaze. "Potom museli nasadiť vysoké ceny vstupeniek, aby neskrachovali," povedal s dodatkom, že v súčasnosti všetci výrazne prerábajú. "Ale príčina, pre ktorú som to robil, bola tá, aby som pre materskú spoločnosť pomáhal generovať čo najvyššie príjmy."

Ecclestone vraj všetkým promotérom už vopred povedal, že budú stratoví a ani na chvíľu si nemajú myslieť, že to zvládnu lepšie ako ostatní: "Ale neverili mi. Po niekoľkých rokoch mi potom povedali, že to nefunguje tak, ako si predstavovali a či sa nemôžeme porozprávať o prehodnotení zmluvy..."

Na záver rozhovoru padli aj zaujímavé slová o tom, čo Bernie vlastne robil. "Vždy som hovoril, že som požiarnik. Ale ak nič nehorí, tak nejaký ten oheň založím," usmial sa a na záverečnú otázku týkajúcu sa toho, či mu budú tieto ohne chýbať, tajomne odpovedal: "Možno nejaké rozdúcham."

Najnovšie z kategórie: Bernie Ecclestone

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk