F1.sk F1.sk

Wolffová bola na ceste príliš rýchla, na pol roka prišla o vodičák
zdroj: Williams

Wolffová bola na ceste príliš rýchla, na pol roka prišla o vodičák

Bývalá pretekárka DTM a testovacia jazdkyňa Williamsu Susie Wolffová je v nečakaných problémoch. Súd jej v novembri odobral vodičský preukaz a aj keď sa odvolala a snažila sa vybojovať si prehodnotenie trestu, neuspela. Od piatka 17. marca teda vstúpi do platnosti polročný zákaz šoférovania.

Problémy sa začali rodiť ešte v júni 2015 v dedine East Hanney v Oxfordshire. Na mieste, kde je povolená rýchlosť 30 míľ za hodinu, Wolffovej namerali 35, takže limit prekročila o približne 8 kilometrov.

"Pre mňa je to mimoriadne trápna situácia," priznala Susie Wolffová, ktorej slová cituje viacero zahraničných zdrojov. "Som profesionálna pretekárka a to, že ma chytili za prekročenie rýchlosti a vzali mi vodičák, bude mať vplyv na moju reputáciu."

Wolffová sa v odvolaní obhajovala aj tým, že sa mladým dievčatám snaží ísť príkladom a rozbehla i snahy zvané "Dare to be Different", ktorých cieľom je podporovanie žien v motoršporte.

"Áno, z hľadiska jej pozície to môže byť trápne," reagovala sudkyňa Sarah Campbellová. "Ale na druhej strane to môže byť pre všetkých užitočná lekcia."

Susie Wolffová dostala okrem toho pokutu vo výške 500 libier. Navyše musela zaplatiť súdne trovy vo výške 345 libier a dodatočný poplatok 15 libier. V prepočte je to dovedna približne 1 000 eur.

Situácia pre ňu dopadla tak nepríjemne hlavne preto, lebo na svojom vodičskom preukaze mala za predchádzajúce menšie priestupky už deväť trestných bodov.

Najnovšie z kategórie: Susie Wolffová

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk