F1.sk F1.sk

Red Bull zatiaľ nemá na to, aby vyhrával, priznáva Max Verstappen
zdroj: Red Bull Content Pool

Red Bull zatiaľ nemá na to, aby vyhrával, priznáva Max Verstappen

Red Bull je spolu s Ferrari a Mercedesom považovaný za najlepšiu trojicu tímu vo Formule 1, no počas predsezónnych testov to nepotvrdil. Pred celok z Milton Keynes sa v tabuľke najrýchlejších časov dostal aj Williams, ktorý je odhodlaný nadviazať na úspechy z rokov 2014 a 2015.

Aj keď Red Bull zvyčajne nevyloží počas predsezónnych testov všetky karty a dá sa teda očakávať, že na začiatku sezóny uvidíme z ich strany určité zlepšenie, na súboje o víťazstvá v prvých podujatiach sezóny nedosiahnu dokonca ani podľa slov jedného z ich pilotov. „Stále musíme počkať a zistiť, ako dobrí skutočne sme.“

„Ja osobne si však nemyslím, že v súčasnosti môžeme bojovať o víťazstvá. V priebehu sezóny sa toho môže veľa zmeniť, no podľa mňa zatiaľ nemáme na to, aby sme vyhrávali,“ vyjadril sa Max Verstappen, ktorého slová pre holandský denník De Telegraaf cituje Autosport.

Počas testov bolo jasne vidieť zlepšenie Ferrari, čo potvrdil aj devätnásťročný jazdec. Na svojej oficiálnej stránke však dodal, že stále nesmieme zabúdať ani na Mercedes. „Ferrari bolo rýchle aj v minulých rokoch, no tento rok je jasne vidieť veľký krok vpred v porovnaní s tým minulým a určite budú bojovať o víťazstvá. Mercedes tam však vždy bude tiež a podľa môjho názoru trochu blafovali, pretože to tak bolo aj v posledných rokoch,“ pokračuje Verstappen.

„Pokiaľ ide o nás, je ťažké povedať, ako na tom sme. Nemyslím si, že sme najlepší, no musíme počkať a zistíme to. Náš skutočný výkon budeme poznať až po kvalifikácii v Austrálii, kam určite nepôjdeme s vierou súťažiť o pole position. V súčasnej situácii si myslím, že Ferrari aj Mercedes budú pred nami, no dúfam, že rovnako ako minulý rok budeme schopní sa dostať do určitého rytmu. Určite vieme tento rok podávať lepšie výkony, no budeme pre to musieť odviesť skvelú prácu,“ uzatvára Max Verstappen.

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk