F1.sk F1.sk

Nový motor Mercedesu vraj vie ponúknuť až o 70 koní viac
zdroj: Mercedes

Nový motor Mercedesu vraj vie ponúknuť až o 70 koní viac

Predstavitelia Mercedesu potvrdili, že všetky tímy odoberajúce pohonné jednotky tejto značky dostanú v Austrálii k dispozícii ich najnovšiu verziu. V priebehu týždňa sa pritom ešte objavovali informácie o obavách týkajúcich sa spoľahlivosti.

"Od testov v Barcelone sa šírili špekulácie o tom, že nemecký výrobca automobilov sa obával potenciálnych problémov s kľukovým hriadeľom," píše Motorsport.com. "Táto skutočnosť mohla viesť k odloženiu nasadenia poslednej špecifikácie pohonnej jednotky."

"Najvyššie zdroje z Mercedesu však tieto správy odmietli a potvrdili zotrvanie pri pláne dodať všetkým tímom poslednú verziu jednotky, ktorú Lewis Hamilton a Valtteri Bottas preverili počas posledných testov," konštatuje zdroj. "Malé problémy vyšli na svetlo sveta počas prvého týždňa testov, ale ukázalo sa, že sa dajú ľahko odstrániť."

Motorsport.com informuje aj o tom, že Mercedes vykonal pred sezónou obrovské zmeny: "Objavili sa špekulácie, že nová jednotka ponúkla na dynamometri až o 70 koní vyšší výkon." 

Na trati v Barcelone sa to však neukázalo a hovorilo sa o tom, že Mercedes zatiaľ jazdil len v konzervatívnom móde. "Ak je to skutočne pravda a Mercedes jazdil počas testov v konzervatívnejšom móde, tak to môže vysvetliť skutočnosť, prečo Ferrari, ktoré nasadilo do celých dvoch týždňov jedinú pohonnú jednotku, potenciálne malo navrch a prečo to v Melbourne môže byť inak," dodáva Motorsport.com.

Zdroj na záver píše aj o tom, že v Mercedese si ešte novinkami nie sú celkom istí a ich plný výkon využijú možno až po niekoľkých pretekoch. Ak sa však naplnia predpovede a prínos bude na úrovni spomínaných 70 koní, pre konkurenciu by to mohlo byť zničujúce.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk