F1.sk F1.sk

Majetok Manoru je na predaj: V ponuke sú aj monoposty či model pre aerotunel
zdroj: Manor Racing

Majetok Manoru je na predaj: V ponuke sú aj monoposty či model pre aerotunel

Manor, posledný tím celkového poradia konštruktérov v sezóne 2016, sa po jej skončení ocitol v nútenej správe a na začiatku tohto roka správcovia oznámili, že pre tím nenašli kupcov a ten tak ukončí svoje pôsobenie. Oficiálne sa odhlásil aj z tejto sezóny, ktorú nakoniec absolvuje len prvá desiatka minuloročných účastníkov.

V snahe vyrovnať podlžnosti, ktoré spoločnosť Just Racing zanechala, sa majetok tímu dostáva do dražby. Ponuka začína jazdeckými overalmi a tímovým oblečením a pokračuje cez mnohé súčiastky minuloročného auta vrátane volantov či kolies až po kamióny slúžiace ako motorhome či zázemie tímu počas pretekov.

centrum Manoru
Manor Racing

Jedným z najzaujímavejších bodov aukcie sú štyri monoposty Manoru zo sezón 2015 a 2016, ktoré však sú na predaj bez motoru od Mercedesu a prevodovky od Williamsu. Nesmieme však zabudnúť ani na model tohtoročného auta v mierke 1:6, na ktorom sa pracovalo ešte pred niekoľkými týždňami a využíval sa pri simuláciách v aerotuneli.

Viac informácií o aukcii majetku Manoru sa dočítate na stránkach aukčnej spoločnosti Gordon Brothers, ktorá celú vec zastrešuje.

Najnovšie z kategórie: Manor

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk