F1.sk F1.sk

Coulthard o Honde: Toto nie je Formula Výhovorka, toto je Formula 1
zdroj: Red Bull / GEPA

Coulthard o Honde: Toto nie je Formula Výhovorka, toto je Formula 1

David Coulthard so záujmom sleduje narastajúce napätie medzi predstaviteľmi McLarenu a Hondy. Japonský výrobca ani v tomto roku nedodal konkurencieschopnú pohonnú jednotku a zdá sa, že kompetentných z Wokingu už prechádza trpezlivosť.

"Nuž existujú skutočné obavy," cituje Coulthardove slová RACER. "Toto je tretí rok ich spolupráce a je fér povedať: 'OK, Honda musí prejsť rokmi budovania a nie sú tu tak dlho ako ostatní výrobcovia'. Ale toto nie je Formula Výhovorka, toto je Formula 1. Buď podávate výkony alebo by ste mali odísť a robiť niečo iné."

"Na tímového ducha McLarenu to má veľmi škodlivý vplyv, ale rovnako aj na sponzorov a na partnerov, ktorých majú. V ich manažmente nastali nepokoje a prišlo k reštrukturalizácii. No a napokon nikoho neteší vidieť taký veľký a historický tím prechádzať podobnými problémami," skonštatoval bývalý pretekár Williamsu, McLarenu a Red Bullu.

DC má pocit, že tu prišlo aj ku komunikačným problémom: "Ak by Honda s McLarenom správne komunikovala o tom, ako sú na tom z hľadiska výkonu motora... Prečo to do auta vôbec dávali skôr ako v okamihu, keď to bude dosť dobre vyvinuté a konkurencieschopné? V F1 si nemôžete dovoliť mať jednu zlú sezónu, o dvoch ani nehovoriac. Alebo rovno o troch, keďže to tento rok vyzerá tak ako vyzerá."

Coulthard v ďalšej fáze rozhovoru pripomenul, že Honda "celkom jednoznačne nedokázala naplniť" vývojové ciele týkajúce sa tohto roku. Dokonca sa objavujú špekulácie, že majú ešte slabší výkon ako v minulom roku a ponúkajú len množstvo "zdôvodnení a výhovoriek".

"Výkon je jediná vec, ktorá sa v F1 ráta. Ak Honda nedokáže naplniť tieto výkonnostné kritéria, tak musia zvážiť rozvod. Inak môžeme pokračovať v situácii, ktorá ťahá výrobcu áut McLaren nadol. Bez dobrého partnera dodávajúceho pohon nemáte vôbec nič," dodal David Coulthard.

Najnovšie z kategórie: David Coulthard

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk