F1.sk F1.sk

Carlos Sainz radí synovi stopercentne sa koncentrovať na Toro Rosso
zdroj: Scuderia Toro Rosso

Carlos Sainz radí synovi stopercentne sa koncentrovať na Toro Rosso

Carlos Sainz má za sebou dve sezóny v Scuderii Toro Rosso. V tej prvej nestačil na kolegu Maxa Verstappena, ktorému na body podľahol 18:49, no v druhej to už bolo lepšie. V úvodných štyroch podujatiach s Verstappenom prehral 4:13, no potom Daniila Kvjata rozdrvil 42:4.

V tíme so sídlom vo Faenze bude aj pokračovať a keďže po troch rokoch už z neho rozhodne nebude nováčik, mal by sa poobzerať po novom pôsobisku. Problém je v tom, že cesta do Red Bullu Racing je pravdepodobne zahataná a bude si musieť nájsť niečo iné. Záujem o Španielove služby však už prejavil aj Renault, ktorého k tomuto kroku nabáda aj štvornásobný majster sveta Alain Prost.

"Mal by sa koncentrovať na Toro Rosso a na všetko ostatné zatiaľ zabudnúť," povedal Carlos Sainz starší v rozhovore pre španielsky denník AS, z ktorého cituje stránka Motorsport-Total.com. "Mal by sa pokúsiť o to, aby mal so svojim tímom dobrý rok a uvedomiť si, že má ešte čas."

Carlos Sainz mladší má len 22 rokov, takže je na absolútnom začiatku svojej kariéry. "Môže sa považovať za šťastného, že je v F1 a v kádri Red Bullu. Je jasné, že ako jazdec sa chce naďalej vyvíjať a obzerať sa po iných možnostiach. Moja rada je však taká, že by sa mal koncentrovať na Toro Rosso a na prostredie Red Bullu," odkázal Sainz starší. "Ak bude dobrý, dostane rôzne ponuky."

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk