F1.sk F1.sk

McLaren uštedril Honde ďalší kopanec
zdroj: McLaren

McLaren uštedril Honde ďalší kopanec

Napätie, ktoré vzniklo medzi McLarenom a Hondou by sa dalo krájať. Zástupcovia anglického tímu sú presvedčení o tom, že postavili dosť dobré šasi, s ktorým by mohli mať na boj o pódiá i víťazstvá. Na druhej strane však pripomínajú sklamanie z novej pohonnej jednotky z dielne Hondy. Tá je slabá a nespoľahlivá.

Dokonca sa už uvažuje aj o rozkole a majitelia McLarenu vraj klopali na dvere Mercedesu, s ktorým by po troch rokoch opäť radi obnovili spoluprácu a Hondy sa zbavili. Nuž a do tohto všetkého McLaren uverejnil článok s pofidérnym titulným obrázkom, na ktorom vidíme kombináciu súčasného a minulého monopostu, pričom Honda je na ňom dosť netakticky nahradená Mercedesom.

Obrázok v konečnom dôsledku odkazuje na článok, v ktorom McLaren porovnával staré a nové obdobie Formuly 1. "Ťažko uveriť tomu, že pred desiatimi rokmi bola Formula 1 o drážkovaných pneumatikách, atmosferických motoroch V8, dotankovávaní v priebehu pretekov a o neustálych bezpečnostných opatreniach, ktorých úlohou bolo spomalenie áut," píše McLaren.

"Na rozdiel od toho je rok 2017 o super-tučných slikoch (naposledy sme ich videli v roku 1997), aerodynamických doplnkoch zabezpečujúcich vyššiu rýchlosť (po roku 2008 boli zakázané), turbomotoroch (po roku 1988 sa vrátili v sezóne 2014) a novej túžbe spraviť autá svalnatejšími, rýchlejšími a desivejšími (postoj, ktorý bol po smrti Ayrtona Sennu v Imole 1994 zabudnutý)," konštatuje stajňa so sídlom vo Wokingu.

Nuž a pri pomerne obsiahlej analýze porovnávania minulosti a súčasnosti je hneď niekoľkokrát umiestnený spomínaný obrázok. Vyzerá to ako dosť nešťastné riešenie, alebo za ním hľadať zdvihnutý prst? To už posúďte sami...

Najnovšie z kategórie: Honda

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk