F1.sk F1.sk

Podľa Hilla by si Mercedes mal dať pozor na to, aby o Hamiltona neprišiel
zdroj: TASR/AP

Podľa Hilla by si Mercedes mal dať pozor na to, aby o Hamiltona neprišiel

Damon Hill upozornil predstaviteľov Mercedesu, že k Lewisovi Hamiltonovi musia v tomto roku pristupovať citlivo. Inak totiž môžu riskovať jeho odchod do niektorého z iných tímov. Ak by ho chceli príliš kontrolovať a riadiť, mohli by ho znechutiť.

"Lewis je emotívny človek a môže sa naskytnúť situácia, keď si povie: 'Mám toho dosť a už to nechcem robiť'," upozornil Damon Hill v rozhovore pre Guardian. "Toto v skutočnosti platí pre všetkých jazdcov, no nie všetci majú ten luxus ako on, pretože jeho by pravdepodobne chceli aj niekde inde."

"Je vo veľmi silnej pozícii. Mercedes si musí uvedomiť, že buď Lewisa Hamiltona chce a vie o tom, akým aktívom pre tím je, takže mu dá priestor pre odvádzanie jeho práce, alebo tak nespraví. Ak sa to z pohľadu Lewisa nevyvíja dobre, tak má tendenciu dať najavo svoje pocity."

Jeden z mínusov na vzťahu Mercedes/Hamilton sme registrovali počas minuloročnej Veľkej ceny Abú Zabí. Angličan sa snažil brzdiť Nica Rosberga a vystaviť ho tlaku zo strany ďalších jazdcov.

"Ja som bol rád, že to spravil," skonštatoval Hill pripomínajúc, že Mercedes mal už svoj titul vo vrecku a jazdcov v tej chvíli nemal ovplyvňovať. "Z pohľadu jazdca je fér povedať: 'Nie, toto nie je v mojom záujme. Vy už svoju časť máte a teraz o tú svoju bojujem aj ja..'."

V súvislosti s trojnásobným majstrom sveta sa veľa hovorí aj o jeho životnom štýle a vzťahu k sociálnym sieťam. Šampión z roku 1996 však na tom nič zlé nevidí: "Robí všetko potrebné pre to, aby si udržal životnú rovnováhu. Nico svoje pôsobenie ukončil práve kvôli tlaku. Ak si Lewis niekam vyjde a vypustí paru, resp. spraví čokoľvek preto, aby sa udržal čerstvý a v strehu, tak je to dobré."

"Ako talentovaný jazdec si musíte vytvoriť podmienky pre to, aby ste si odvádzali svoju prácu, ale tak, aby vás nezožrala," pokračoval Damon Hill. "Lewis vie, ako manažovať svoje zdroje..."

Najnovšie z kategórie: Damon Hill

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk