F1.sk F1.sk

McLaren vraj hľadá nového dodávateľa motorov. Zaklopal na dvere Mercedesu!
zdroj: Mercedes

McLaren vraj hľadá nového dodávateľa motorov. Zaklopal na dvere Mercedesu!

McLaren odoberal do roku 2014 pohonné jednotky z dielne Mercedesu. V tom čase tím nebol v práve najlepšej forme a napriek najsilnejším agregátom obsadil len konečné piate miesto vtedajšieho šampionátu. Potom však "prestúpil" k Honde a obe strany avizovali návrat k slávnej majstrovskej minulosti.

Ibaže to vôbec nevyšlo a tak McLaren, ako aj Honda, ostali trpko sklamaní. Po dvoch doslova tragických rokoch sa v sezóne 2017 čakal útok na pódiá a víťazstvá, ale sotva sa to podarí. Po výkonnostnej stránke je to z hľadiska pohonnej jednotky opäť katastrofa. Nuž a zdá sa, že kompetentných z Wokingu definitívne prešla trpezlivosť.

"Ako sa AUTO BILD MOTORSPORT dozvedel zo spoľahlivého zdroja, britský tradičný tím už nadviazal kontakt s Daimlerom a opýtal sa, či by od roku 2018 opäť nemohol jazdiť s motormi Mercedes," píše spomínaný zdroj. "Kontakt pritom prišiel priamo z najvyšších etáží: u svojich starých partnerov bol osobne zaklopať spolumajiteľ McLarenu Mansour Ojjeh."

Čo je rovnako zaujímavé, Mercedes vraj vôbec nie je proti oživeniu spolupráce, ktorá trvala v rokoch 1995 až 2014. Predstavenstvo je otvorené novým riešeniam a nič neblokuje. Po skončení pôsobenia tímu Manor, ktorý takisto odoberal pohonné jednotky Mercedes, sú v Brixworthe navyše aj voľné kapacity.

Problémy medzi McLarenom a Hondou naznačovali už nedávne slová pretekárskeho šéfa McLarenu Érica Boulliera, ktorý otvorene povedal, že McLaren by s motormi Mercedes bojoval o víťazstvá. S Hondou to však ani náhodou nie je možné. Podobne tvrdý bol aj Fernando Alonso: "Máme len jeden problém, ktorým je pohonná jednotka."

Mercedes v súčasnosti pohonnými jednotkami zásobuje len Force Indiu a Williams. 

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk