F1.sk F1.sk

Vedenie VC Azerbajdžanu: Šéf Liberty Media nevie o čom hovorí
zdroj: Williams

Vedenie VC Azerbajdžanu: Šéf Liberty Media nevie o čom hovorí

Šéf Liberty Media Greg Maffei minulý týždeň pripomenul potenciálne rozšírenie kalendára Formuly 1 a vyjadril sa nielen smerom k miestam záujmu nového vedenia F1. Spomenul však aj preteky, ktoré podľa neho k rastu Formuly 1 nijakým spôsobom neprispievajú a ako jeden z nich citoval aj mestské podujatie v Baku, ktoré v kalendári pribudlo minulý rok.

„Myslím si, že našou povinnosťou je pomáhať promotérom uspieť. Úprimne, Bernieho prístup k nim bol približne o tom, koľko z nich dokáže vytiahnuť peňazí a koľko z toho môže dostať hneď. Dopadlo to teda tak, že máme preteky na miestach ako Baku, kde nám za možnosť organizovať preteky platia naozaj dosť, no pre budúcnosť tejto značky a zdravie tohto biznisu to nerobí nič.“

„Našou povinnosťou je nájsť partnerov, ktorí nám budú dobre platiť, no zároveň nám pomôžu budovať tento produkt. Ktoré podujatia sú považované za úspešné? Abú Zabí, singapurské nočné preteky, Mexiko... Čo je na týchto pretekoch dobré? Musíme to zdieľať s promotérmi tých pretekov, ktoré sú pre zmenu menej úspešné,“ povedal Maffei.

Tieto slová však nenechali chladným šéfpromotéra Veľkej ceny Azerbajdžanu Arifa Rahimova, ktorý dokonca pochybuje o Maffeiovej kompetencii vyjadrovať sa k danej veci. „My si úprimne myslíme, že minuloročné preteky boli úspešné a povedali to aj mnohí dôležití ľudia. Fanúšikom sa páčilo dianie na trati a páčilo sa im aj to, že to bolo aj zábavné,“ povedal Rahimov pre agentúru Reuters.

„Páčilo sa to aj jazdcom, pretože jazdili na trati plnej výziev, ktorá im neodpúšťala chyby a bola zaujímavá aj z jazdeckého pohľadu. Boli to skvelé preteky a skvelá šou a nechápem, ako sa niekto, kto na týchto pretekoch ani tomto podujatí nikdy nebol môže vyjadrovať o našich pretekoch, a ešte aj takýmto tónom. Samozrejme sme z toho sklamaní, pretože pán Maffei sa okolo F1 pohybuje menej ako pol roka. My na tomto projekte pracujeme už tri roky, takže máme viac skúseností ako on a podľa môjho názoru boli tieto slová ignorantské."

Medzi Liberty a vedením pretekov v hlavnom meste Azerbajdžanu bol do dnešného dňa len minimálny kontakt, no budúcnosť pretekov podľa ich šéfa nie je ohrozená - zmluvu majú na desať rokov a minimálne päť majú istých. „Jediný spôsob, akým môže byť tento kontrakt ukončený, je vzájomná dohoda. Veľkou čiastkou prispievame ku ziskom Formuly 1 a verím, že pre nich by bolo stratou, keby sa rozhodli zrušiť preteky v Azerbajdžane,“ dodáva Rahimov.

Najnovšie z kategórie: Azerbajdžan

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk