F1.sk F1.sk

Force India bude ružová!
zdroj: Force India

Force India bude ružová!

Force India v utorok krátko popoludní potvrdila dohodu s novým partnerom, ktorým je spoločnosť BWT (Best Water Technology Group). To, o čom sa v tejto súvislosti uvažovalo, sa napokon aj potvrdilo: monopost VJM10 bude nalakovaný na ružovo!

O týchto úvahách sme vás pôvodne informovali ešte v tretí marcový deň, keď sa správa objavila v nemeckom Auto Bild Motorsporte. Bolo zrejmé, že ak sa špekulácie skutočne potvrdia, BWT si bude chcieť presadiť svoje tradičné zámery. S ružovým autom nastupovalo aj v DTM.

"BWT spája svoju sponzorskú zmluvu vždy s podmienkou, že autá budú ružové," informoval vtedy ABMS s dodatkom, že v minulosti sme v F1 videli len málo ružovej farby. 

Brabham-Judd Damona Hilla z roku 1992 mal ružový nos, Onyx-Ford z roku 1989 mal malé ružové pásiky. Dávku ružovej mal okrem toho aj Kojima-Ford, s ktorým sa Noritake Takahara kvalifikoval na VC Japonska 1977.

Tlačové stanovisko indickej stajne hovorí o tom, že "VJM10 bude súťažiť v ružovej, purpurovej a striebornej farbe" - to všetko na znak dohody s rakúskou spoločnosťou BWT zaoberajúcou sa vodnými technológiami.

"Príchod BWT je obrovská správa a ide o jedno z najvýznamnejších partnerstiev v našej desaťročnej histórii," povedal majiteľ stajne Vidžaj Malja. "Je to znak toho, ako ďaleko sme sa ako tím s našimi silnými výsledkami dostali. Kompletizuje to náš solídny komerčný výkon tejto zimy."

"Zmena farby našich áut je napokon potvrdením sily tejto novej kooperácie a skutočným prejavom záujmu zo strany BWT, ktorá rozbieha svoju spoluprácu s Formulou 1," dodal Malja.

Force India VJM10
Force India

Najnovšie z kategórie: Force India

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk