F1.sk F1.sk

Pascal Wehrlein o účasti v druhých testoch: Dúfam, že dostanem zelenú
zdroj: Manor Racing

Pascal Wehrlein o účasti v druhých testoch: Dúfam, že dostanem zelenú

Januárové Preteky šampiónov v americkom Miami poznačila aj nehoda Pascala Wehrleina, ktorý na odporúčanie lekárov musel odstúpiť z druhej polovice podujatia. Zranenie chrbta však bolo až natoľko vážne, že mu nebolo odporúčané nastúpiť do prvých predsezónnych testov v Barcelone, kde ho nakoniec v monoposte Sauberu dočasne nahradil Antonio Giovinazzi.

Nemecký pilot do padoku napriek tomu prišiel aj tento týždeň, aby sa zoznámil s tímom a získal čo najviac informácií o novom monoposte. Našiel si čas aj pre novinárov vrátane F1.sk a prezradil, že svoju druhú vážnu haváriu v živote najskôr podcenil. „Vôbec to nebolo strašidelné, pretože som šiel naozaj pomaly, možno 60 kilometrov za hodinu. Keď som sa však prevrátil, hlavou som narazil na TecPro bariéru a tak vzniklo toto zranenie. Po nehode som sa cítil úplne v pohode,“ priznáva Wehrlein.

„Vyskočil som z auta a skontroloval som, či je v poriadku môj spolujazdec a potom som povedal, že budem jazdiť aj zajtra (v tímovej súťaži, pozn. red.). So Sebastianom (Vettelom, pozn. red.) sme preberali ďalší deň a cítil som sa úplne v pohode, no po každej nehode musíte navštíviť lekárov a tí mi vtedy povedali, že bude lepšie, ak jazdiť nebudem. Potom som prišiel na vyšetrenie aj v Európe a tu mi povedali, že mám vynechať aj tieto testy.“

Problémy mu nespôsobuje krk, o ktorom sa hovorilo v prvých dňoch po udalosti, ale len chrbát. „Bol som prekvapený, keď som čítal, že mám niečo s krkom. Môj krk je úplne v pohode,“ čuduje sa mladík. „Nič ma nebolelo, akurát som bol trochu dobúchaný, čo je po nehode normálne. Teraz sa už cítim sa v poriadku a normálne trénujem,“ pokračuje.

„Na konci týždňa navštívim lekárov, ktorí mi dúfam povedia, že je všetko v poriadku a dostanem zelenú. Ja verím, že mi tú zelenú dajú a povedia, že môžem znovu ísť jazdiť. Neviem sa dočkať toho, ako znovu sadnem do monopostu.“ Keďže lekár sídli vo švajčiarskom Zürichu, Wehrlein musí v druhej polovici tohto týždňa znovu odletieť. „Mohol by som ísť aj peši, ale radšej pôjdem lietadlom,“ dodáva s humorom.

Najnovšie z kategórie: Pascal Wehrlein

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk