F1.sk F1.sk

Force India zaujala niekoľkými riešeniami. Čo za nimi hľadať?
zdroj: Sahara Force India

Force India zaujala niekoľkými riešeniami. Čo za nimi hľadať?

Počas stredajšieho predstavenia nového monopostu Force Indie sme zaregistrovali niekoľko netradičných riešení. Prekvapil napríklad pomerne agresívny schodík na vrchole nosovej časti v oblasti závesov, no zaujala aj nepekná špička nosa, pričom v tomto smere na tom boli Indovia doposiaľ dobre. Dosť prekvapila aj obrovská "žraločia plutva".

"Pokúsili sme sa využiť oblasť pravidiel týkajúcu sa predných závesov, ktorá by nám z mechanického hľadiska pomohla zlepšiť ich vlastnosti," prezradil technický šéf Force Indie Andy Green, ktorého slová cituje Motorsport.com

Force India VJM10
Sahara Force India

"Vzhľadom na textové znenie pravidiel to nevieme všetko popratať do nosa tak, ako by sme chceli. Existuje akási vylúčená zóna, ktorú musíme rešpektovať. Tým pádom sme bohužiaľ skončili s takýmto 'čelom', ako to označujeme."

Mimoriadne radikálny je aj nosový dizajn, ktorý podľa niektorých názorov pripomína vidličku. V skutočnosti je to však len mierne posunutý vývoj predchádzajúceho variantu, ktorý bol prvýkrát predstavený uprostred roku 2015.

"Je to rovnaký koncept," skonštatoval Green, ktorý vraj predchádzajúcemu nosu len 'otvoril' prednú časť. "Tým pádom sú to inak vyzerajúce 'nozdry', aj keď ide o rovnakú filozofiu. Len sme to tam trochu otvorili."

Force India VJM10 - nosová časť
Sahara Force India

Andy Green okrem toho potvrdil, že Force India nedisponuje S-šachtou a takéto auto, aké sme mali možnosť zhliadnuť, nastúpi aj do prvých testov v Barcelone.

Najnovšie z kategórie: Force India

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk