F1.sk F1.sk

Alain Prost dostane v Renaulte novú úlohu. Bude z neho špeciálny poradca
zdroj: Renault Sport

Alain Prost dostane v Renaulte novú úlohu. Bude z neho špeciálny poradca

Aj keď Renault počas zimnej prestávky prekvapivo prišiel o svojho tímového šéfa Freda Vasseura, vedenie si z toho ťažkú hlavu nerobí a naďalej tím posilňuje. Do radov výkonného výboru francúzskeho celku pribúda aj štvornásobný majster sveta Alain Prost, ktorý bude zastávať funkciu špeciálneho poradcu.

Prost za Renault jazdil na začiatku svojej kariéry a v monoposte Williamsu poháňanom motorom od Renaultu svoje jazdecké pôsobenie v motoršporte aj ukončil posledným titulom, ktorý získal v sezóne 1993. Okrem toho však štyri roky šéfoval aj vlastnému tímu a podľa šéfa Renault Sport Jerome Stolla tak prináša mnoho cenných skúseností.

„Do tímu prinesie nielen svoje veľké skúsenosti a širokú sieť kontaktov, ale aj svoje schopnosti komunikovať s jazdcami,“ cení si Stoll Prosta, ktorý doteraz pôsobil ako ambasádor francúzskej značky.

Dôležité je to, aby bol Renault znovu konkurencieschopný a víťazil čo najskôr. - Alain Prost

Víťaz 51 veľkých cien Formuly 1 upresnil, že aj keď jeho pozícia nebude klasickou prácou na plný úväzok, hodlá tímu pomôcť najviac, ako len bude možné. „Dôležité je to, aby bol Renault znovu konkurencieschopný a víťazil čo najskôr. Nie je to prvýkrát, čo som zapletený s Renaultom, no nebude to dennodenná práca, skôr budem v pozadí,“ hovorí Alain Prost.

„Občas je dobré mať takúto situáciu a je dôležité byť v komisiách a výboroch kvôli dôležitosti najlepších možných rozhodnutí a najlepšej stratégii pre to, aby z tohto tímu bol v budúcnosti tím víťazný.“

„Naozaj sa teším - keď sa pozriete na veľkosť tohto auta, veľmi sa to podobá na staré dobré časy, keď sme mali veľké pneumatiky. V pondelok idem do Barcelony a bude zaujímavé počuť, čo povedia jazdci, keďže s tými rýchlymi zákrutami to budú mať fyzicky naozaj ťažké.“

„Pre Formulu 1 to bude dobré, potrebovali sme novú éru. Dúfam, že takto získame nových fanúšikov a nových divákov a dúfam, že aj nových mladých divákov,“ vyjadril sa Prost.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Magazín

Pozri viac