F1.sk F1.sk

Horner verí, že Red Bull bude konkurovať Mercedesu
zdroj: Red Bull Racing

Horner verí, že Red Bull bude konkurovať Mercedesu

Pri nových pravidlách s dôrazom na aerodynamiku bude výkon motora paradoxne pravdepodobne dôležitejší ako doteraz. Aj keď to spôsobuje obavy, že proti dominantnému Mercedesu tak znovu nikto nebude mať šancu, v Red Bulle veria svojim šanciam – ak dodávateľ motorov Renault odvedie dobrú prácu.

„Tento rok to bude úplne nový motor, zmenili filozofiu a majú za sebou veľkú zimu. Dúfame, že po výkonnostnej stránke spravíme krok vpred a keď sa to podarí, mohli by sme tento rok byť skutočným želiezkom v ohni a Mercedes s Ferrari poriadne potrápiť. Mercedes sa ako trojnásobný šampión určite nebude dať ľahko poraziť, nastavili latku fakt vysoko. Tam však mierime,“ hovorí šéf Red Bullu Christian Horner.

„Dúfam, že budeme skutočným konkurentom. Myslím si, že máme fantastickú jazdeckú dvojicu, skvelú stabilitu v tíme a tešíme sa na rok, ktorý nás čaká,“ pokračuje.

Horner rovnako verí, že jeho celok sa so zmenami pravidiel vysporiadal počas zimnej prestávky veľmi dobre. „Každá zimná prestávka má svoje momenty, tlak aj nároky. Sme ako labuť na hladine, ktorá pod ňou zúrivo kope, no to je rovnaké ako pred každou jednou sezónou. Vo všeobecnosti sme však na úrovni, na akej sme chceli byť.“

„Myslím si, že RB13 je jedno z najkrajších áut, ktoré sme kedy nadizajnovali a vyrobili – geometria toho auta je vďaka novým pravidlám iná, proporcie vyzerajú dobre, vyzerá to fakt kruto, rýchlo a ako sa hovorí, ak to vyzerá správne, asi to aj dobre pôjde. A toto auto určite vyzerá správne,“ odhaľuje Brit.

Už o týždeň čaká všetky tímy Formuly 1 premiéra na predsezónnom testovaní v Barcelone a zatiaľ čo pre mnohých členov tímov je to už rutina, šéf Red Bullu priznáva, že aj po rokoch sú pred prvou jazdou stále nervózni.

“Pred prvou jazdou auta je to vždy skľučujúci moment… Sledujete auto na ceste z garáže a boxovou uličkou a prvé, čo naozaj chcete, je aby ste ho videli prísť na koniec kola. Je však vzrušujúce vidieť, ako sa to auto prejaví. Samozrejme, testovanie, ľudí vždy zaujíma kto jazdí aké časy, aké má množstvo paliva, kto jazdí simulácie pretekov a podobne. V skutočnosti to však je irelevantné.”

„Musíte sa zamerať na svoj vlastný program, dať si klapky na oči a prejsť si len svojím programom a vývojom, ktorý chcete sledovať. Všetko sa aj tak zmení kým prídete do Melbourne. Je naozaj zaujímavé vidieť záujem, ktorý obkolesuje testy, no chodíme sem už niekoľko zím a vždy sa zameriavame len na seba a náš program,“ uzatvára Horner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Magazín

Pozri viac