F1.sk F1.sk

Johnny Herbert: Ľudia si vždy nájdu dôvod, prečo niekoho kritizovať
zdroj: Pirelli Motorsport

Johnny Herbert: Ľudia si vždy nájdu dôvod, prečo niekoho kritizovať

Trojnásobný majster sveta Lewis Hamilton je známy svojím celebritným životným štýlom mimo Formule 1. Zatiaľ čo mnohí to považujú za skvelú vec pre celosvetovú propagáciu F1, nájdu sa aj kritici, podľa ktorých by sa mal sústrediť len na svoju prácu.

Podľa Johnnyho Herberta však bolo od začiatku jasné, že Hamiltona budú z nejakého dôvodu určite kritizovať – rovnako, ako kritizujú každého jazdca na výslní. „Všetci vieme, ako dobrý Lewis je a rovnako dobrý je aj pre Formulu 1. Áno, má svoje spôsoby, rovnako ako každý jeden od Laudu po Piqueta či dokonca Mansella. Oni všetci sú rozdielne osobnosti a robia svoje veci rozdielnymi spôsobmi,“ povedal v rozhovore pre stránku BadgerGP.com.

„Niektorí ľudia Lewisa majú radi a niektorí zas nie. Ľudia často kritizujú určitých jazdcov kvôli niečomu, čo robia. Dokonca aj u mňa to tak bolo, vyhral som troje preteky, no niektorí ľudia ma z nejakého dôvodu nemuseli a to je v poriadku, tak to jednoducho je! Možno boli viac fanúšikmi napríklad Damona, no takýto je šport, takýto je život a takto to jednoducho je,“ pokračuje Brit.

Vlna kritiky sa rovnako zniesla aj na Hamiltonovho dnes už bývalého tímového kolegu a najväčšieho rivala v súboji o titul, Nica Rosberga. Nemecký pilot síce žije život, ktorý sa od Hamiltona na míle líši, no práve rozhodnutie venovať sa viac dcérke a rodine, ktoré stálo za jeho prekvapivým koncom kariéry, rozprúdilo veľkú debatu.

„Samozrejme, niektorí kritici boli na tom rovnako aj s Nicom, pretože sa nevráti a neodjazdí rok v pozícii majstra sveta. Keď sa však pozriete na jeho situáciu s Lewisom, rovnako ako u mňa s Michaelom (Schumacherom, pozn. red.), Rossom a Patom Symondsom, ťažko sa také niečo prekonáva.“

„Teraz sa pozerám späť a hovorím si, porazil by som Michaela? Nie. Vždy som sa však snažil na to nemyslieť,“ myslí si Johnny Herbert.

Najnovšie z kategórie: Herbert Johnny

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk