F1.sk F1.sk

Pirelli má s pneumatikami pripravený i záložný plán
zdroj: Pirelli Motorsport

Pirelli má s pneumatikami pripravený i záložný plán

Od roku 2017 budú predné i zadné pneumatiky o 25 percent širšie a budú vybavené inými zmesami, ktoré by mali vykazovať pomalšiu degradáciu. Pirelli sa chce uberať novou cestou, ale ak by to náhodou nefungovalo, vraj sú v zálohe pripravené aj minuloročné gumy.

"Rozhodli sme sa tak, že sezónu začneme s celkom novými zmesami," povedal pretekársky manažér Pirelli Mario Isola pre Motorsport.com. "Svoje odhady sme založili na výkone, aký nové autá dosahujú na simuláciách. Ak by sme však z nejakého dôvodu takýto výkon nedosiahli a do gúm by išlo menšie množstvo energie, potrebovali by sme sa vrátiť k pneumatikám s klasickejšou filozofiou."

"Máme homologovanú aj sériu záložných zmesí, ktorými môžeme tie navrhované nahradiť. V tomto smere by sme s tímami a s FIA potrebovali rozvinúť diskusiu, aby sme všetko odsúhlasili. Momentálne však nemáme zámer nasadiť toto záložné obutie," skonštatoval Talian.

"Záložné zmesi sú podobné bývalej generácii - väčšia degradácia, rýchlejšie zahrievanie," pokračoval Mario Isola. "Nie sú tvrdšie ani mäkšie, z hľadiska tvrdosti je to dosť podobné. Pri nových zmesiach sa však usilujeme o nájdenie širšieho pracovného okna a o celkom inú filozofiu."

Predstavitelia výrobcu požiadali jednotlivé tímy o ich odhady týkajúce sa množstva generovaného prítlaku v úvode sezóny, ale i na jej konci. Gumy pripravovali práve podľa toho. "No a keď sa pozrieme na simulácie pre začiatok ročníka, tak čísla jednotlivých tímov sú si pomerne blízke. Pri pohľade na koniec ročníka, kde je už zohľadnené aj množstvo vývoja, sú už o niečo ďalej od seba. Pokračujeme však v komunikácii s tímami a máme určitú predstavu," dodal Mario Isola.

Najnovšie z kategórie: Pirelli

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk