F1.sk F1.sk

Anderson spomína na to, ako Bridgestone šilo pneumatiky na mieru Ferrari
zdroj:

Anderson spomína na to, ako Bridgestone šilo pneumatiky na mieru Ferrari

Ferrari zažilo v rokoch 2000 až 2004 mimoriadne dominantné obdobie ovenčené piatimi majstrovskými titulmi Michaela Schumachera i samotného tímu. Scuderia v tom čase ovládla dianie, postavila kvalitné auto, mala špičkového jazdca i špičkových odborníkov.

"Nikdy to nie je o jedinej veci. Ferrari malo veľmi dobrý dizajnový tím a výnimočného jazdca Michaela Schumachera," zaspomínal si na toto obdobie vtedajší technický riaditeľ Jordanu Gary Anderson v rozhovore pre Autosport+. "Najdôležitejšou súčasťou puzzle však bol vzťah, ktorý si vybudovali s Bridgestone. Táto spoločnosť vyvíjala pneumatiky takmer výlučne pre Ferrari."

"Ostatné tímy, ktoré využívali obutie Bridgestone - vrátane toho nášho Jordanu - museli obuť len to, čo dostali k dispozícii. Bridgestone nasadzovalo pri pneumatikách pre Ferrari materiály, ktoré boli pre využitie v 'produkčných' verziách pre ostatné tímy príliš drahé. Bridgestone ani Ferrari z toho neviním, pretože to bolo v časoch pneumatikovej vojny a s Michelinom zvádzali poriadny boj."

Spolupráca Ferrari a Bridgestonu nabrala mimoriadnu intenzitu a na testovacom okruhu vo Fiorane sa jazdilo takmer neprestajne. "Mali všetko potrebné pre to, aby jednoducho jazdili kilometre a kilometre. Práve o tom je napokon testovanie pneumatík. My v Jordane sme mali ten luxus a raz sme si mohli otestovať aj sadu určenú pre Ferrari, pretože oni zhodou okolností nemohli jazdiť. Môžem vás uistiť v tom, že rozdiel bol úžasný. Frustrujúci, ale úžasný," dodal Gary Anderson.

Najnovšie z kategórie: Bridgestone

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk