F1.sk F1.sk

Brawn: Riešenia si vyžiadajú určitý čas
zdroj: Mercedes AMG Petronas

Brawn: Riešenia si vyžiadajú určitý čas

Ross Brawn má za sebou pár týždňov v pozícii jedného z nástupcov Bernieho Ecclestona. Celkovo však o nastúpení na ňu vedel už niekoľko mesiacov a má pripravené prvé riešenia, no pripomína, že to vôbec nebude jednoduché.

"Niektoré problémy sú celkom zrejmé, no riešenia si vyžiadajú určitý čas," povedal Brawn vo štvrtok večer pre BBC 5 Live. "Chceme sa koncentrovať na to, aby sme pripravili takú dobrú šou, ako sa len dá a aby sme aj z hľadiska zábavy boli čo najlepší."

Bývalý odborník tímov Benetton, Ferrari, Honda, Brawn či Mercedes má so športom množstvo skúseností a patrí medzi najinteligentnejších ľudí, akých sme v "efjednotke" v posledných desaťročiach mali. V prvých dňoch po nastúpení do funkcie hovoril napríklad o rozpočtovom strope, ale predniesol aj iné dôležité témy.

"Každé rozhodnutie musí splniť niekoľko záležitostí, pričom hlavne musí odpovedať na otázky: 'Spraví šport lepším? Spraví ho zaujímavejším? Spraví ho ekonomickejším?' Taký komplexný šport, akým je Formula 1, nezmeníte zo dňa na deň..."

"Náš odkaz je však taký, že chceme bojovať za čo najzábavnejší a najživotaschopnejší šport. Dúfam, že vyvíjaním tlaku ho dokážeme nasmerovať na lepšiu cestu," dodal Ross Brawn.

Najnovšie z kategórie: Liberty Media

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk